خشم بنت از مذاکرات هسته ای ایران

© Photo / IRNAخشم بنت از مذاکرات هسته ای ایران
خشم بنت از مذاکرات هسته ای ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.03.2022
انتقاد شدید بنت به خاطر احتمال توافق بر سر خارج کردن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی.
به گزارش اسپوتنیک، روزنامه اسرائیلی اورشلیم پست در گزارشی نوشت: نفتالی بنت خطاب به اعضای کابینه با اذعان به نزدیک شدن دستیابی به توافق در مذاکرات وین، گفت: متاسفانه تصمیماتی اتخاذ شده که نشانه‌ای از یک توافق هسته‌ای با ایران دارد.
وی درخواست ایران برای حذف نام سپاه از بین سازمان‌های تروریستی خارجی آمریکا را "جسورانه" توصیف کرد که قرار است در قالب یک توافق جانبی برای احیای برجام بین تهران و واشنگتن منعقد شود.
به نوشته این رسانه، آمریکا بدنبال تعهد علنی ایران برای کاهش تنش در منطقه و عدم حمله به آمریکایی ها است. با این حال نفتالی بنت و یاییر لاپید وزیر خارجه اسرائیل در بیانیه‌ای که روز جمعه صادر کردند، نوشتند که "باور این موضوع بسیار سخت است".
بنت با تکرار اتهامات خود علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سپاه فقط مشکل اسرائیل نیست.
براساس این گزارش، یک منبع دیپلماتیک اسرائیلی به این روزنامه گفته است: آمریکا در هفته های اخیر این اطمینان را به اسرائیل داده که "می‌تواند راه‌های دیگری را برای مراقبت از سپاه بیابد." البته آمریکایی ها به راه‌های مورد نظر خود اشاره‌ای نکرده‌اند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала