تجمع حمایتی از روسیه در جنوب لبنان

© AP Photoتهدید موشکی لبنان علیه اسرائیل
تهدید موشکی لبنان علیه اسرائیل - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.03.2022
ساکنان جنوب لبنان مجموعه‌ای از تجمعات را در حمایت از عملیات ویژه روسیه برگزار کردند.
به گزارش اسپوتنیک، ساکنان جنوب لبنان به همراه هموطنان روس خود روز شنبه مجموعه‌ای از رویدادها را در حمایت از فدراسیون روسیه و عملیات ویژه برای نازی زدایی در اوکراین ترتیب دادند.
در شهر نباتیه، به ابتکار مجمع محافل تجاری روسیه و لبنان، تصویر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه با نوشته "برای حقیقت" در خیابان‌ها ظاهر شدند. ساکنان این شهر در یک راهپیمایی ماشینی با پرچم روسیه در حمایت از عملیات ویژه فدراسیون روسیه در اوکراین شرکت کردند.
در عین حال اعضای مجمع محافل تجاری روسیه- لبنان یک راهپیمایی سیاسی اجتماعی با سخنرانی چهره های شناخته شده عمومی و نمایندگان مجمع برگزار کردند.
تحریم نماینده حزب الله در تهران توسط امریکا  - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.03.2022
تکذیب اعزام نیروهای حزب‌الله لبنان به اوکراین
در ۲۴ فوریه، روسیه عملیات نظامی ویژه ای را برای ارائه حفاظت از جمهوری های دونباس که در اوایل همان هفته رسماً به رسمیت شناخته بود، آغاز کرد. مسکو به صراحت اعلام کرده است که هیچ طرح اشغالگری ندارد و هدف این عملیات حفاظت از غیرنظامیان دونباس در برابر نسل کشی است. وزارت دفاع روسیه تاکید کرد که این عملیات تنها زیرساخت های نظامی اوکراین را با تسلیحات با دقت بالا هدف قرار می دهد. از آن زمان کشورهای غربی فشار تحریم‌ها بر روسیه را افزایش داده‌اند و تعدادی از بانک‌ های روسیه را تحریم کرده و تعدادی از مقامات ارشد روسیه را در لیست سیاه قرار داده‌اند و دارایی‌ های آنها را در خارج از کشور مسدود کرده‌اند. علاوه بر این، غرب کمپین سانسوری را علیه رسانه‌ های خارجی زبان روسی به دلیل درگیری در اوکراین به راه انداخته است، وب‌ سایت‌ها و برنامه‌ ها را مسدود کرده و دسترسی به اسپوتنیک و آرتی را در یوتیوب، فیس‌بوک، توییتر و دیگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مسدود یا محدود کرده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала