دبیرکل ناتو: ما طرف درگیری در اوکراین نبوده و به دنبال جنگ با روسیه نیستیم

© AFP 2022 / Mandel Ngan ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو اعلام کرد
ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو اعلام کرد  - اسپوتنیک ایران, 1920, 04.03.2022
Telegram
ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو اعلام کرد این اتحادیه طرف درگیری در اوکراین نبوده و به دنبال جنگ با روسیه نیست، اما حضور خود را در مرزهای فدراسیون روسیه افزایش خواهد داد.
به گزارش اسپوتنیک، وی خاطرنشان ساخت ناتو اخبار مربوط به نبرد در اطراف نیروگاه اتمی زاپرژیا را تاییدی بر ضرورت پایان فوری عملیات جنگی می داند.
24 فوریه، روسیه عملیات نظامی ویژه ای را برای دفاع از جمهوری های دونباس که در اوایل همان هفته رسماً به رسمیت شناخته بود، آغاز کرد.
مسکو به صراحت اعلام کرده است که هیچ طرح اشغالگری ندارد و هدف این عملیات دفاع از غیرنظامیان دونباس در برابر نسل کشی و غیر نظامی کردن و نازی زدایی در اوکراین است.
وزارت دفاع روسیه تاکید کرد که این عملیات تنها زیرساخت های نظامی اوکراین را با تسلیحات با دقت بالا هدف قرار می دهد.
از آن زمان کشورهای غربی فشار تحریم‌ها بر روسیه را افزایش داده‌اند و تعدادی از بانک‌ های روسیه را تحریم کرده و تعدادی از مقامات ارشد روسیه را در لیست سیاه قرار داده‌اند و دارایی‌ های آنها را در خارج از کشور مسدود کرده‌اند.
علاوه بر این، غرب کمپین سانسوری را علیه رسانه‌ های خارجی زبان روسی به دلیل درگیری در اوکراین به راه انداخته است، وب‌ سایت‌ها و برنامه‌ ها را مسدود کرده و دسترسی به اسپوتنیک و آرتی را در یوتیوب، فیس‌بوک، توییتر و دیگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مسدود یا محدود کرده است.
ایالات متحده و متحدانش همچنین قول داده اند که کمک های نظامی و ارسال سلاح های مرگبار به اوکراین را افزایش دهند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала