چه کسانی در شرکت "آی بی ام" دایناسور هستند؟

© Depositphotos / Kawee Wateesatogkijچرا نصب آنتی ویروس در گوشی های هوشمند الزامی نیست؟
چرا نصب آنتی ویروس در گوشی های هوشمند الزامی نیست؟ - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.02.2022
ریاست IBM، تعداد زیادی از کارمندان خود را اخراج کرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "بیزنس اینسایدر"، مدیران عالی "IBM"، در مکاتبات بین خود، کارمندان بالای 40 سال را " دایناسور" نامیدند که درک خوبی از همکاری و تشریک مساعی ندارند و بعد آنها را اخراج کردند.
بر اساس اطلاعات نشریه مذکور، "اسکرین شات" این مکاتبات به عنوان ثبوت در اتهامات وارده به شرکت در خصوص " Ageism"، مورد استفاده قرار گرفته است. در این گزارش از اخراج کارمندان بالای 40 سال در سال 2018 صحبت شده است که تصمیم گرفتند آنها را با کادر جوان جایگزین کنند تا رشد آی بی ام تسریع شود.
برخی از این کارمندان که سابقه کاری چند دهه‌ای در IBM داشتند مجبور شدند افراد بی‌تجربه و جوان‌تری را جایگزین خود ببینند که قادر به انجام وظایف آنها نبودند.
بانک برتر ایران معرفی شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 14.02.2022
در ایران، عیدی پایان سال کارمندان چقدر خواهد بود؟
شرکت IBM از بزرگ‌ترین توسعه‌دهندگان خدمات رایانه‌ای در جهان با اتهامات جدید روبرو شده است و پرونده‌های قضایی مطرح شده در آمریکا نشان می‌دهد این مرکز قوانین تبعیض جنسیتی و سن کارمندان را زیرپا می‌گذارد تا کارمندان بالای 40 سال کنار گذاشته نشوند و کارمندان جوان‌تر جای آنها را نگیرند.
بر اساس گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های محلی آمریکا IBM اعلام کرده است که ظرف پنج سال گذشته بیش از 20 هزار کارمند آمریکایی بالای 40 سال را اخراج کرده است تا کارمندان جدید را جایگزین آنها کند و البته این شرکت ادعا می‌کند که عدد واقعی از این میزان بیشتر است و در مجموع IBM قانون مذکور را دنبال کرده است.
با این وجود بیش از هزار کارمند اسبق شرکت IBM هم اکنون تجربیات خود را به اشتراک گذاشته‌اند، مصاحبه کرده‌اند، اسناد قانونی شرکت مذکور مورد تحلیل قرار گرفته است و بررسی‌های لازم انجام شده است تا این پرونده قضایی در دادگاه عالی آمریکا مطرح شود.
شرکت IBM ادعا می‌کند که در تغییر فعالیت‌های خود به یک سیاست جامع دست پیدا کرده است که بر اساس آن کلیه کارمندان این شرکت با جنسیت‌های مختلف و در گروه سنی مورد نظر مشغول به کار شده‌اند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала