ایران در رتبه اول تولید محصولات بیوتکنولوژی در آسیا

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / ایران در رتبه اول تولید محصولات بیوتکنولوژی در آسیا
ایران در رتبه اول تولید محصولات بیوتکنولوژی در آسیا - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.01.2022
Telegram
رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات بیوتکنولوژی پزشکی گفت: امروز حدود ۴۰ شرکت در حوزه بیوتک فعالیت ‌می‌کنند که بیش از ۲۸ محصول را در این حوزه تولید کرده اند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فارس، حسام الدین مدنی عضو شورا و رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات بیوتکنولوژی ایران، در مراسم افتتاحیه دومین کنگره و نمایشگاه بین‌ المللی ایران بایو گفت: حدود ۴۰ شرکت فعال در حوزه بیوتک در کشور فعالیت می‌کنند پیش از نیمی از این شرکت‌ ها در دوران معاونت دکتر سورنا ستاری تاسیس شده است.
وی در خصوص صرفه جویی ارزی شرکت‌ های فعال در حوزه بیوتکنولوژی گفت: این شرکت‌ ها حدود ۱.۸ میلیارد دلار صرفه‌ جویی ارزی در سال دارند و در ۱۰ سال گذشته محصولات بیوتکنولوژی حدود ۸ میلیارد دلار صرفه جویی ارزی داشته‌ ایم.
Большой адронный коллайдер - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.01.2022
انسان به کشف اسرار پیدایش جهان نزدیک می شود + فیلم+ عکس
وی در ادامه افزود: اکنون ۲۸ محصول بایوتک در کشور تولید می‌ شود که ۱۵ محصول در حال تحقیق و توسعه و ۲ محصول در فاز مطالعات بالینی قرار دارند. در سال گذشته واکسن‌ ها و داروهای جدیدی را داشتیم که برای مبارزه با بیماری کرونا وارد بازار شده اند. واکسن اسپایکوژن، آنفولانزا و واکسن HPV و واکسن جدید اسپوتنیک شرکت اکتور است که بزودی وارد بازار خواهد شد. اینها محصولاتی است که در دو سال گذشته در حوزه بایوتک تولید شده است.
مدنی با ارائه آمار صادرات محصولات بیوتکنولوژی ایران گفت: سال ۹۹ حدود ۷۳ میلیون دلار صادرات داروی کشور بوده است که نیمی از آن محصولات بیوتکنولوژی است.۶ مورد انتقال تکنولوژی به کشورهای اطراف در حوزه بیوتکنولوژی داشتیم.
رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات بیوتکنولوژی ایران در خصوص رتبه ایران در حوزه تولید محصولات بیوتکنولوژی گفت: امروز رتبه ایران در سطح تولید محصولات بیوتک در قاره آسیا در سطح اول قرار دارد و حتی در چین و هند هم چنین تنوعی در تولید محصولات بیوتک نداریم و از نظر توانمندی فناوری در رتبه سوم هستیم.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала