اولیانُف: مذاکره مستقیم ایران و آمریکا بر سر برجام می تواند مفید باشد

© Photo / IRNAاولیانُف: مذاکره مستقیم ایران و آمریکا بر سر برجام می تواند مفید باشد
اولیانُف: مذاکره مستقیم ایران و آمریکا بر سر برجام می تواند مفید باشد - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.01.2022
نماینده دائم فدراسیون روسیه در سازمان های بین المللی در وین: مذاکرات مستقیم بین ایران و ایالات متحده در مرحله پیشرفته کار در وین برای احیای برجام می تواند سودمند باشد.
به گزارش اسپوتنیک، میخائیل اولیانُف، رئیس هیئت روسی در مذاکرات وین، نماینده دائم فدراسیون روسیه در سازمان های بین المللی در وین روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: مذاکرات مستقیم بین ایران و ایالات متحده در مرحله پیشرفته کار در وین برای بازگرداندن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در مورد برنامه هسته ای ایران می تواند سودمند باشد.
اولیانُف در واکنش به بیانیه حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران مبنی بر اینکه تهران می تواند وارد مذاکره شود، در توئیتر نوشت: بله، مذاکرات مستقیم [ایران و آمریکا] در مرحله پیشرفته مذاکرات وین می تواند مفید باشد.
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در جمع خبرنگاران در پاسخ بر اینکه با رسیدن طرف ها بر مرحله تصمیم سیاسی احتمال دیدار وزیران خارجه ایران و 1+4 در وین وجود دارد؟ گفت: ما فعلا مذاکرات را در سطح کارشناسان ارشد و مدیران کل وزیران خارجه تنظیم کردیم و امیدواریم در همین سطح وارد پروسه اجرا شویم و نیاز به دیدارهای سطح بالا نباشد اما متناسب با پیشرفت مذاکرات درباره هر نوع اقدام دیگر تصمیم گرفته می شود.
وی تصریح کرد: آنچه برای ما مهم است و اگر دقت کرده باشید سعی داریم در صدر اخبار موضوع مذاکرات وین را قرار ندهیم این است که زمانی مردم در جریان دقیق مسایل قرار گیرند که در میز مذاکرات اتفاق خوبی رخ داده شود. امیدوارم به آن نقطه نزدیک شویم.
امیرعبداللهیان درباره مذاکرات مستقیم با آمریکا در وین گفت: آمریکایی ها مکرراً برای مذاکره درخواست دارند اما هنوز به این مسأله در جمع بندی های خودمان نرسیدیم.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала