گفتگوی تلفنی وزرای خارجه روسیه و ایران

© Sputnik / Mikhail Dzhaparidze / Pool / ورود به گالری تصاویرگفتگوی تلفنی وزرای خارجه روسیه و ایران
گفتگوی تلفنی وزرای خارجه روسیه و ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 17.01.2022
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه، در گفتگوی تلفنی با وزیر امور خارجه ایران در رابطه با سفر رئیس جمهور ایران به مسکو اعلام کرد: همه ترتیبات لازم برای انجام این سفر صورت پذیرفته است.
به گزارش اسپوتنیک، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه، در این گفتگوی تلفنی ضمن ابراز خرسندی از سفر قریب الوقوع دكتر رئیسی رئیس جمهور اسلامی ایران به روسیه اعلام کرد، همه ترتیبات لازم برای انجام این سفر صورت پذیرفته است.
طرفين این سفر را تحول مهمي در روابط دو کشور و فرصت خوبی برای گسترش و تعمیق روابط توصیف کردند.
وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و روسیه همچنین در خصوص سایر موضوعات مورد علاقه از جمله مذاکرات وین به تبادل دیدگاه پرداختند.
وزیر امور خارجه ایران همچنین در خصوص مشکل پیش آمده در زمینه صادرات يكي از اقلام کشاورزی ایران به روسیه که اکنون به دلیل برخی تشریفات اداری با مشکل مواجه شده، بر ضرورت تسریع در حل و فصل موضوع تاکید کرد.
وزیر امور خارجه روسیه در پاسخ، ضمن تصریح بر فنی بودن مشکل پیش آمده، اظهار داشت، موضوع از طریق نهادهای ذیربط در حال پیگیری و حل و فصل می باشد.
وی تصریح کرد که بر اساس توافقات موجود، واردات و صادرات اقلام کشاورزی میان دو کشور به صورت طبیعی جریان دارد و برای حل مشکل واردات فلفل دلمه از ایران نیز جهات ذيربط دو كشور در حال هماهنگی اند و فردا نيز بصورت وبيناری مباحث فنی را مطرح و حل و فصل خواهند كرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала