آیا ارز 4200 تومانی در ایران حذف خواهد شد؟

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / مجلس شورای اسلامی ایران
مجلس شورای اسلامی ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 17.01.2022
کارشناس: برنامه دولت برای حذف ارز ترجیحی تقدیم مجلس شد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "تسنیم"، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1401 در جمع خبرنگاران، از ارائه برنامه مکتوب دولت برای حذف ارز ترجیحی خبر داد.
وی در ادامه گفت: " شیوه جبران و تاثیر آن در معیشت مردم به کمیسیون تلفیق بودجه مجلس تقدیم شد. این برنامه در کمیسیون تلفیق و در کارگروه مشترکی با دولت بررسی خواهد شد و این کمیسیون نظر نهایی خود را درباره اجرای آن و در راستای تقویت معیشت مردم در صورت حذف این ارز اعلام خواهد کرد".
آخرین تحولات در بازار ارز ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 11.01.2022
سرنوشت ارز دولتی در ایران چگونه خواهد بود؟
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1401 بر لزوم حفظ آرامش معیشتی مردم تاکید کرد و گفت اولویت اصلی مجلس کمک به دولت برای تقویت معیشت مردم است و چنانچه در بررسی برنامه مکتوب دولت به این جمع بندی برسیم که دولت قدرت توامان برای حذف ارز ترجیحی و حمایت دقیق از معیشت مردم را دارد، به قوه مجریه برای اجرای آن کمک خواهیم کرد.
هفته گذشته کمیسیون تلفیق از دولت درخواست کرد که اگر دولت بنای حذف ارز 4200 تومانی را دارد، برنامه مکتوب آن را به مجلس ارائه کند تا نمایندگان بتوانند درباره آن تصمیم بگیرند زیرا اکثریت اعضای این کمیسیون برای حذف ارز ترجیحی و راه جبران آن قانع نشده‌اند. کمیسیون تلفیق مجلس گفته است رقمی که دولت برای حمایت مردم پس از حذف ارز ترجیحی در لایحه بودجه در نظر گرفته،کافی نیست.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала