دستور کار تیم مذاکره کننده ایرانی لغو تحریم‌ هاست

© Photo / IRNAدستور کار تیم مذاکره کننده ایرانی لغو تحریم‌ هاست
دستور کار تیم مذاکره کننده ایرانی لغو تحریم‌ هاست - اسپوتنیک ایران, 1920, 16.01.2022
Telegram
رئیس کمیسیون امنیت‌ ملی و سیاست‌ خارجی مجلس ایران اظهار داشت: طبق گفته وزیر امور خارجه در جلسه اخیر کمیسیون روند مذاکرات برجامی رو به پیشرفت است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، وحید جلال‌ زاده رئیس کمیسیون امنیت‌ ملی و سیاست‌ خارجی مجلس ایران، با اشاره به آخرین وضعیت مذاکرات برجامی ایران و طر‌ف‌ های غربی، گفت: طرف‌ های اروپایی و آمریکایی‌ تلاش دارند حداکثر امتیازات را در این مذاکرات از ایران اخذ کنند که این در تقابل با منافع کشورمان در مذاکرات و برجام است.
وی با بیان اینکه در مذاکرات دستور کار تیم مذاکره‌ کننده لغو تحریم‌ های یکجانبه آمریکا علیه ایران است، افزود: ایران در مذاکرات به دنبال این است تحریم‌ های اقتصادی که علیه ملت ایران در دوران ترامپ با عناوین مختلف وضع شده نیز لغو شود.
نماینده ارومیه در مجلس با اعلام اینکه در دوران ریاست جمهوری ترامپ برخی عناوین و برچسب‌ های تحریم‌ ها به عمد تغییر کرده است، اضافه کرد: به همین دلیل آمریکا‌ها زیر لغو این تحریم‌ ها نمی‌ رود و اعلام می کنند نمی‌ توانیم درباره آنها مذاکره کنیم.
رئیس کمیسیون امنیت‌ ملی و سیاست‌ خارجی مجلس با بیان اینکه در مذاکرات انجام شده طرف‌ های چینی و روسی با مواضع ایران همراه هستند، اظهار کرد: اروپایی‌ ها و آمریکایی‌ ها در مذاکراتی که ما به دنبال احقاق حقوق ملت ایران هستیم به دنبال کاهش توانمندی‌ های ایران هستند که این موضوع خلاف خواسته‌ های تیم مذاکره کننده است.
جلال‌ زاده به حضور وزیر امور خارجه ایران در جلسه هفته گذشته کمیسیون امنیت‌ ملی مجلس اشاره کرد و گفت: طبق گفتهپ آقای امیرعبداللهیان روند مذاکرات رو به پیشرفت است و تیم مذاکره توانسته برخی ابهامات که در دولت سابق در مذاکرات باقی مانده بود و ایران بر روی آنها حرف داشته به طرف مقابل بقبولاند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала