دانشمند روس یک فاجعه جهانی در سال های آینده را پیش بینی کرد

© REUTERS / Kyodoدانشمند روس یک فاجعه جهانی در سال های آینده را پیش بینی کرد
دانشمند روس یک فاجعه جهانی در سال های آینده را پیش بینی کرد - اسپوتنیک ایران, 1920, 16.01.2022
اقلیم شناس روس یک فاجعه جهانی با جاری شدن سیل در 30 درصد از زمین را پیش بینی کرد.
به گزارش اسپوتنیک، ورنادسکی ولادیمیر ریابوف، اقلیم شناس و دانشیار آکادمی فناوری کشاورزی KFU می گوید: اگر در 30 سال آینده میانگین دمای کره زمین بیش از یک و نیم درجه افزایش یابد، تغییرات طبیعی فاجعه بار در انتظار بشریت است.
به گفته این دانشمند، گرم شدن کره زمین تنها به دلیل فعالیت های انسانی نیست: علت اصلی فرآیندهای طبیعی است. افراد می توانند برخی تغییرات را تسریع یا کاهش دهند.
گرمایش جهانی و خظر غرق شدن شهرهای بزرگ - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.11.2021
گرمایش جهانی و خظر غرق شدن شهرهای بزرگ
ریابوف توضیح داد که در طول 40 سال گذشته، گرمایش روی سیاره شدیدتر از همیشه بوده است: میانگین دما دو درجه افزایش یافته است.
وی هشدار داد: "و پیامد تغییرات سریع آب و هوا بلایای طبیعی خواهد بود. هر چه این تغییرات جهانی تر باشد، بلایای خطرناک تر است."
این دانشمند یادآور شد که در توافقنامه آب و هوای پاریس هشداری وجود دارد: اگر طی 30 سال آینده سیاره بیش از یک و نیم درجه گرمتر شود، یک فاجعه آغاز خواهد شد. ریابوف افزود و افزایش فراوانی بلایای طبیعی، به ویژه طوفان ها و بارندگی ها، فقط یک مقدمه خواهد بود.
وی ادامه داد: آغاز بلایای عظیم ممکن است ذوب شدن یخ ها در اقیانوس ها و بعداً در قله های کوه ها باشد که در این صورت 30 درصد زمین زیر آب می رود.
اقلیم شناس تاکید کرد: مناطقی با جمعیت زیاد زیر آب خواهند رفت.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала