حصول تفاهم‌های اقتصادی و عمرانی میان ایران و سوریه

© Photo / IRNAدیدار بشار اسد با رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی ایران
دیدار بشار اسد با رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 14.01.2022
Telegram
رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی ایران در توئیتی از حصول تفاهم‌های اقتصادی و عمرانی میان ایران و سوریه خبر داد و تاکید کرد: تعلل دیگر جایز نیست.
به گزارش اسپوتنیک ، قاسمی در این توئیت نوشت: تفاهم‌های اقتصادی و عمرانی انجام پذیرفته در این سفر با رئیس جمهوری محترم سوریه، بسیاری از فرصت های مغفول مانده را برای فعالان اقتصادی و عمرانی احیاء خواهد کرد؛ که می‌توانست برای جوانان ما اشتغال و برای سرمایه گذاران ایرانی ارزش افزوده بسیاری به دنبال داشته باشد.
وی تصریح کرد: تعلل دیگر جایز نیست.
طوری که ایرنا می نویسد رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی ایران که ریاست کمیته مشترک اقتصادی سوریه و ایران را برعهده دارد روز چهارشنبه در راس هیات بلندپایه اقتصادی و سیاسی و برای سفری سه روزه وارد دمشق پایتخت سوریه شد و در فرودگاه این شهر مورد استقبال "سامر الخلیل" وزیر اقتصاد سوریه و "مهدی سبحانی" سفیر ایران در سوریه قرار گرفت.
رستم قاسمی در بدو ورود به فرودگاه دمشق در گفت وگو با خبرنگاران گفت: گروهی از مقام‌های سیاسی و اقتصادی ایران او را در این سفر همراهی می‌کنند و این نشان دهنده اراده جدی دولت جمهوری اسلامی ایران برای ارتقای همکاری‌های اقتصاد و تجاری با سوریه است.
وی افزود: پایان جنگ در سوریه سرآغازی برای دوره جدید روابط اقتصادی دو کشور است، به‌ویژه اینکه ایران و سوریه در طول سال‌های جنگ تروریسم بین‌الملل در کنار یکدیگر بوده‌اند.
وزیر راه و شهرسازی ایران تاکید کرد: گفت‌ وگوها در حوزه‌های متعدد از جمله صنعتی، ساختمان و تاسیسات زیرساختی خواهد بود.
"سامر الخلیل" وزیر اقتصاد سوریه نیز گفت: ما در سوریه خواهان همکاری گسترده‌ای با ایران هستیم.
وی ابراز امیدواری کرد دیدارهای آقای قاسمی و هیات همراه با مقام‌های سوری منجر به توافقاتی برای رسیدن به شراکت‌های اقتصادی و تجاری میان دو طرف شود.
وزیر راه و شهرسازی ایران در این سفر سه روزه علاوه بر دیدار با رئیس‌جمهوری سوریه با شماری از مقام‌های ارشد این کشور از جمله "حسین عرنوس" نخست‌وزیر، "فیصل مقداد" وزیر امور خارجه، "عصام هزیم" رئیس بانک مرکزی و همچنین وزیران اقتصاد، حمل و نقل، کار و مسکن سوریه دیدار و گفت‌و گو خواهد کرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала