اولیانوف: احساس این است که مذاکرات رو به جلو است

© Photo / IRNAاولیانوف: احساس این است که مذاکرات رو به جلو است
اولیانوف: احساس این است که مذاکرات رو به جلو است - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.01.2022
Telegram
نماینده دائم روسیه در سازمان‌ های بین المللی در وین، از دیدار خود با نماینده آمریکا در امور ایران در حاشیه نشست رفع تحریم ها علیه ایران خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان‌ های بین المللی در وین، روز چهارشنبه در صفحه توییتری خود، در رابطه با مذاکرات برجام نوشت: من با رابرت مالی نماینده آمریکا در امور ایران دیدار کردم. طبق معمول، ما در خصوص دشوارترین مسائل باقیمانده که باید در جریان مذاکرات وین حل و فصل شوند، گفتگوی سازنده ای داشتیم. احساس این است که مذاکرات رو به جلو است.
هشتمین دور مذاکرات بر سر توافق هسته ای ایران و لغو تحریم های واشنگتن علیه تهران در روز دوشنبه ۲۷ دسامبر ۲۰۲۱ در وین آغاز شد.
در نشست‌ های وین، چشم‌ انداز بازگشت کامل به انطباق با مفاد برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) مورد بحث قرار گرفت. این توافقنامه توسط "پنج" دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد و آلمان با ایران در سال ۲۰۱۵ به منظور عبور از بحران برنامه هسته ای این کشور امضا شد.
دونالد ترامپ رئیس جمهور قبلی آمریکا در سال ۲۰۱۸ تصمیم گرفت از برجام خارج شود. جو بایدن، رئیس کنونی دولت آمریکا، بارها آمادگی خود را برای بازگشت ایالات متحده به توافق هسته ای با تهران اعلام کرده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала