ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

گفتگو و رایزنی وزیر خارجه ایران با معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطر

© Ministry of Foreign Affairs of Iranحسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران و شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطر
حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران و شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطر - اسپوتنیک ایران, 1920, 11.01.2022
حسین امیر عبداللهیان در سفرش به دوحه پس از دیدار با امیر قطر، دو دور دیدار و گفتگو با شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر وزیر امور خارجه قطر برگزار کرد.
به گزارش اسپوتنیک، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران، در این دیدار با اشاره به اهمیت روابط دو کشور بر پایه همکاری‌های دوجانبه و منطقه ای، بر ضرورت گسترش ابعاد همکاری‌ها به ویژه در حوزه تجاری، اقتصادی و سرمایه گذاری با توجه به ظرفیت ها و مزیت های جمهوری اسلامی ایران و هماهنگی در زمینه تبادل هیئت های عالی‌ رتبه تاکید کرد.
دکتر امیر عبداللهیان با تاکید بر اولویت همسایگی از نگاه دولت سیزدهم، بر رویکرد ایران برای توسعه مناسبات با کشورهای منطقه و انجام گفتگوهای منطقه ای در جهت ثبات و استقرار منطقه استقبال و آن را مهم ارزیابی کرد.
وزیر امور خارجه قطر نیز در این دیدار با تشریح دیدگاه رهبری این کشور در زمینه تحکیم و توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران، علاقمندی قطر برای گسترش همکاری‌ها، خصوصا در حوزه فعالیت های اقتصادی را مورد تاکید قرار داد.
همکاری‌ در حوزه مسائل منطقه ای و بین المللی، خصوصا تحولات افغانستان و یمن از جمله دیگر موضوعات مطرح شده در گفتگوهای وزرای امور خارجه دو کشور بود.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала