دیدار وزیر امور خارجه ایران با امیر دولت قطر

© Photo / Ministry of Foreign Affairs of Iranحسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه ایران در دیدار با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر دولت قطر
حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه ایران در دیدار با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر دولت قطر - اسپوتنیک ایران, 1920, 11.01.2022
وزیر امور خارجه ایران که برای گفتگو با مقامات قطری در دوحه به سر می‌برد پیش از ظهر امروز با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر دولت قطر دیدار و تبادل نظر کرد.
به گزارش اسپوتنیک، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران، در این دیدار آخرین تحولات روابط دو کشور در حوزه‌ های مختلف سیاسی، امنیتی تجاری و اقتصادی، را مورد بررسی قرار داده و زمینه‌ها و ظرفیت های موجود برای گسترش مناسبات دو کشور در حوزه تعاملات اقتصادی را مورد تاکید قرار داد و ضرورت شکل گیری همکاری‌ های فی‌ مابین در حوزه اقتصادی با توجه به مزیت های موجود در ایران را خواستار گردید.
دکتر امیر عبداللهیان همچنین با تشریح رویکرد دولت سیزدهم در حوزه روابط با همسایگان، تبادل هیئت ها درسطوح عالی دو کشور به منظور رایزنی‌های فی‌مابین را مورد تاکید قرار داد.
وزیر امور خارجه ایران در این دیدار دیدگاه منطقه ای و آمادگی جمهوری اسلامی ایران در زمینه توسعه تعاملات با کشورهای منطقه در فرمت های دو یا چند جانبه را مورد تاکید قرار داد.
آخرین تحولات گفتگوهای وین در زمینه رفع تحریم های ظالمانه، مسائل و موضوعات مرتبط با افغانستان و یمن نیز از جمله دیگر موضوعات مطرح شده از سوی وزیر امور خارجه ایران در این دیدار بود که امیر قطر نیز دیدگاه کشورش در حوزه این موضوعات را تبیین کرد.
شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر دولت قطر همچنین در این دیدار با تاکید بر اهمیت روابط فی‌ ما بین و همچنین همکاری‌های دو طرف در حوزه مسائل منطقه، علاقمندی کشورش برای گسترش همکاری‌ ها را مورد تاکید قرار داد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала