ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

اولین زن فرمانده ناوهواپیمابر در آمریکا +فیلم + عکس

© Photo: EPAناو هواپیمابر ابراهام لینکلن
ناو هواپیمابر ابراهام لینکلن - اسپوتنیک ایران, 1920, 10.01.2022
برای نخستین بار در تاریخ ایالات متحده، یک زن فرمانده ناو آمریکایی "ابراهام لینکلن" شد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از وبگاه " Military"، برای نخستین بار در تاریخ ایالات متحده، یک زن فرمانده ناو آمریکایی "ابراهام لینکلن" شد. کاپیتان امی بائورن اشمیت به عنوان اولین فرمانده زن ناو هواپیمابر امریکا فرماندهی ناو آمریکایی آبراهام لینکلن (CVN 72) را بر عهده گرفت. این اولین باری است که یک افسر فرمانده زن خدمه یکی از ۱۱ ناو هواپیمابر هسته ای نیروی دریایی را هدایت می کند.
پس از انتقال فرماندهی ناوهواپیمابر، این شناور از "سان دیگو"، به محل استقرار در اقیانوس جهانی راهی شد.
امی بائورن اشمیت با اتمام دوره آموزش انرژی هسته ای، هواپیمایی و رهبری مورد نیاز، باورنشمیت تابستان امسال فرماندهی ناو هواپیمابرلینکلن را بر عهده خواهد گرفت.
بائورن اشمیت گفت: "من فوق العاده افتخار می كنم كه برای دریافت این سمت انتخاب شده ام. من عاشق هدایت دریانوردان هستم و با جدیت تمام تلاش خود را برای ایفای نقش یک فرمانده مسئولیت پذیر بکار خواهم بست".
بائورن اشمیت همچنین اولین زنی بود که به عنوان افسر اجرایی در یک ناو هواپیمابر خدمت می کرد، موقعیتی که از سپتامبر 2016 تا ژانویه 2019، در ناو هواپیما بر لینکلن نیز عهده دار بود.
بائورن اشمیت اهل میلواکی، ویسکانسین است و در ماه مه 1994 از آکادمی نیروی دریایی متحد ایالات متحده فارغ التحصیل شد، اولین کلاس فارغ التحصیلی که در آن زنان اجازه داشتند در کشتی ها و هواپیماهای جنگی خدمت کنند. وی در سال 1996 به عنوان ناوبر نیروی دریایی منصوب شد و در طول فعالیت حرفه ای خود با چندین اسکادران بالگرد خدمت کرد. او قبلاً اسپارتهای اسکادران حمله دریایی هلیکوپتر (HSM) 70 و اسکله حمل و نقل دوزیست USS سن دیگو (LPD-22) را فرماندهی کرده است.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала