لوموند: در سال 2022 در سه منطقه جهان ممکن است جنگ رخ دهد

CC0 / USAF / لوموند: در سال 2022 در سه منطقه جهان ممکن است جنگ رخ دهد
لوموند: در سال 2022 در سه منطقه جهان ممکن است جنگ رخ دهد - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.01.2022
Telegram
ایران یکی از مناطقی است که به عقیده کارشناسان در سال 2022 ممکن است در آنها جنگ رخ دهد.
به گزارش اسپوتنیک، روزنامه نگار فرانسوی، آلن فراشن در مقاله خود در لوموند فهرستی از مناطقی که در سال 2022 به طور بالقوه ممکن در آن درگیری مسلحانه است رخ دهد جمع آوری کرد.
به گفته نگارنده یکی از این مناطق ایران است. مذاکرات بر سر توافق هسته ای با پیشرفت اندکی از سر گرفته شده است، اما فضا برای سازش در حال کاهش است. به گفته فراشن، تهران سیاست دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا را که به طور یکجانبه از این معاهده خارج شد، فراموش نکرده است، بنابراین اکنون پیش شرط هایی را تعیین می کند.
ایران تا به امروز به سطح غنی‌سازی 60 درصد اورانیوم رسیده است، در حالی که کارشناسان معتقدند رسیدن به سطح مورد نیاز برای استفاده نظامی تنها یک ماه طول می‌کشد. به گفته این روزنامه نگار، این امر اسرائیل و آمریکا را برای حمله به مجموعه هسته ای ایران سوق می دهد که به نوبه خود بی پاسخ نخواهد ماند و در نتیجه این درگیری می تواند کل خاورمیانه را در بر گیرد.
یکی دیگر از مناطق "خطرناک" تایوان است. به گفته نویسنده، چین در حال انجام مانورهایی است که واشنگتن معتقد است می تواند به "دخالت" در جزیره منجر شود. به گفته وی، ایالات متحده قبلاً متعهد شده بود که وسایل دفاعی تایوان را تامین کند، اما این آنها را مجبور به مداخله در اوضاع نمی کند و رفتار جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا همچنان در این زمینه مبهم است.
آخرین منطقه ای که توسط فراشن فهرست شده است، اوکراین است. به گفته این روزنامه‌نگار، روسیه مستقیماً جاه‌طلبی‌های خود را زمانی اعلام کرد که درخواست‌های تضمین‌های امنیتی را به آمریکا ارائه کرد، در حالی که در صورت عدم رضایت در خطوط قرمز خود باید اقدام کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала