ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

خبر خوب برای مبتلایان به قند خون بالا

© East News/Media for Medical/UIGخبر خوب برای مبتلایان به قند خون بالا
خبر خوب برای مبتلایان به قند خون بالا  - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.01.2022
دانشمندان روش جدیدی برای تنظیم سطح قند خون یافته اند. دانشمندان اروپایی هورمونی را کشف کرده اند که مانند انسولین سطح قند خون را تعیین می کند.
. به گزارش اسپوتنیک، دانشمندان اروپایی و ایالات متحده هورمونی را یافته اند که می تواند سطح گلوکز خون را مستقل از انسولین تنظیم کند. محققان این پروژه امیدوارند که کشف آنها پایه و اساس درمان های جدید دیابت را ایجاد کند و داروهایی ایجاد کند که می تواند به طور موثر و ایمن قند خون را در افراد مبتلا به مقاومت به انسولین کاهش دهد. نتایج این مطالعه در مجله Cell Metabolism منتشر شده است. کشف انسولین در یک قرن پیش میلیون ها نفر از افراد مبتلا به دیابت را امیدوار کرد. از آن زمان، این هورمون لوزالمعده به عنوان درمان اصلی برای افرادی که سطح قند خون بالا می رود مانند دیابت در نظر گرفته شده است. غذاخوردن در شب می‌تواند سطح قند خون را مختل کرده و خطر ابتلاء به دیابت نوع ۲ را افزایش دهد. افرادی که در شیفت‌های شب کار می‌کنند باید سعی کنند تا حد امکان وعده‌های غذایی خود را در زمان‌های عادی صبح، ظهر و عصر بخورند.
دستگاه اندازه گیری قند خون - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.11.2021
راه های جالب جدیدی برای کاهش فوری قند خون بدون دارو
اکنون محققان موسسه سالک آمریکا به همراه همکارانش از آلمان، هلند و سوئیس ماده دیگری را کشف کرده اند که در بافت چربی تولید می شود که به اندازه انسولین در تنظیم سطح گلوکز خون موثر و سریع است: هورمون FGF1. این هورمون مانند انسولین، با مهار تجزیه چربی، لیپولیز، سطح گلوکز خون را کنترل می کند، اما از مکانیسم مولکولی متفاوتی برای این کار استفاده می کند. در نتیجه با تزریق این ماده و تزریق هورمون اف جی اف وان، امیدهای زیادی به بهبود بیماران مبتلا به دیابت وجود دارد.
پیش از این در خبرها آمده بود که، مطالعات گسترده نشان می‌دهد، تستوسترون درمانی خطر دیابت را در مردان کاهش می‌دهد. با افزایش سن، مردان کاهش طبیعی و تدریجی تستوسترون را تجربه می‌کنند و تحقیقات نشان داده است که رابطه‌ای بین سطح پایین هورمون و افزایش ریسک ابتلا به دیابت نوع ۲وجود دارد. در آنچه به عنوان بزرگ‌ترین مطالعه در مورد درمان تستوسترون تاکنون انجام شده، دانشمندان دریافتند که تزریق منظم این هورمون خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را در مردان کاهش می‌دهد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала