ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

افزایش سن بازنشستگی در ایران با بسیاری از قوانین تناقض دارد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / افزایش سن بازنشستگی در ایران با بسیاری از قوانین تناقض دارد
افزایش سن بازنشستگی در ایران با بسیاری از قوانین تناقض دارد - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.01.2022
سخنگوی کمیسیون تلفیق در مجلس ایران توضیحاتی را پیرامون افزایش سن بازنشستگی در لایحه بودجه سال آینده ارائه کرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 1401 در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت درباره موضوع افزایش سن بازنشستگی در لایحه بودجه سال آینده اظهار کرد: دولت این نظر را دارد که باید سن 60 سال کف سن بازنشستگی باشد و افراد بیشتر خدمت کنند که البته نمایندگان باید در این باره در کمیسیون تلفیق و همچنین جلسه علنی تصمیم بگیرند.
وی افزود: باید گفت این تصمیم‌‌گیری در لایحه بودجه انجام شده و صرفا برای یک سال است لذا دردی از دولت دوا نمی‌کند بنابراین باید یک قانون دائمی تدوین شود و یا این موضوع را در برنامه توسعه 5 ساله هفتم مطرح کند تا قانون از جامعیت و شفافیت لازم برخوردار باشد.
صحن مجلس شورای اسلامی ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.01.2022
حذف افزایش دو ساله سن بازنشستگی در ایران
زارع با بیان اینکه ماده مذکور با بسیاری از قوانین تناقض دارد، اظهار کرد: بنده شخصا با این موضوع مخالف هستم و تاکید دارم باید فرصت برای اشتغال جوانان فراهم شود اما در نهایت باید نمایندگان در این باره در کمیسیون تلفیق و در نهایت درجلسه علنی تصمیمگیری کند.
نماینده آباده در مجلس در پاسخ به این سوال که آیا این اقدام با قانون منع به کارگیری بازنشستگان تعارض ندارد؟، گفت: این سن بازنشستگی برای کسانی است که هنوز بازنشسته نشده‌اند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала