باقری: کره جنوبی موظف به آزادسازی دارایی‌های ایران است

© Photo / IRNAعلی باقری کنی، معاون وزیر امور خارجه ایران
علی باقری کنی،  معاون وزیر امور خارجه ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.01.2022
Telegram
معاون وزارت خارجه ایران در وین بر وظیفه کره جنوبی برای آزادسازی دارایی های ایران تاکید کرد.
به گزارش اسپوتنیک، ظهر پنج‌شنبه چوی جانگ کان معاون وزیر خارجه کره جنوبی که به شهر وین اتریش سفر کرده، با علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این جلسه که به درخواست طرف کره‌ای و در محل نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در وین برگزار شد، معاون وزیر خارجه کره جنوبی با اشاره به اهمیت روابط سئول-تهران، توضیحاتی در خصوص پول‌های بلوکه‌شده ایران نزد کره جنوبی ارائه کرده و عنوان نمود که این کشور برای بازپرداخت بدهی خود به ایران تلاش می‌کند.
کره جنوبی با ایران درباره آزادسازی منابع مالی مسدود شده مذاکره خواهد کرد - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.01.2022
کره جنوبی درباره آزادسازی منابع مالی مسدود شده ایران مذاکره خواهد کرد
معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این دیدار تأکید نمود که فارغ از نتایج گفت‌وگوها در وین، دولت کره جنوبی موظف به آزادسازی پول‌های بلوکه‌شده ایران است و تحریم‌های یکجانبه آمریکا نمی‌تواند توجیهی برای عدم پرداخت بدهی‌ها به ایران باشد.
در این جلسه همچنین تصریح شد که خودداری غیرقانونی و غیرقابل توجیه کره جنوبی از بازپرداخت بدهی‌های خود به ایران، نقطه‌ای تیره در تاریخ روابط دو کشور خواهد بود و سئول باید هرچه سریع‌تر نسبت به آزادسازی منابع ایران اقدام نماید.
لازم به ذکر است که این دیدار ارتباط مستقیمی با مذاکرات جاری میان ایران و گروه 1+4 نداشته و در چارچوب رایزنی‌های دوجانبه معمول میان دو کشور و به درخواست طرف کره‌ای انجام گرفته است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала