ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

۷۰۰ هزار دوز آسترازنکا در راه ایران

© REUTERS / Hannibal Hanschke۷۰۰ هزار دوز آسترازنکا در راه ایران
۷۰۰ هزار دوز آسترازنکا در راه ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.01.2022
موضوع ممنوعیت واردات واکسن به جمهوری اسلامی ایران در حالی از روز یکشنبه آعاز شد که دوشنبه ۱۳ ام دی ماه سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روند ورود محموله اهدایی واکسن آسترازنکا از ژاپن به ایران را صراحتا تائید کرد.
اسپوتنیک - دکتر بهرام دارایی رئیس سازمان غذا و دارو در بخشی از سخنان خود با رسانه‌ ها عنوان کرده بود که هیچ واکسنی به ایران وارد نمی‌ شود و تولیدات داخل برای تامین نیازهای اصلی مانند دوز سوم کافی است.
همچنین دکتر کمال حیدری معاون وزیر بهداشت ایران، هم با تأکید بر کافی بودن تولید داخلی واکسن کرونا گفته بود ستاد ملی مقابله با کرونا در شرایط اقتصادی فعلی واردات واکسن کرونا را ممنوع کرده است.
این موضوع در کنار محدودیت ‌های وجود واکسن آسترازنکا در مراکز تزریق واکسن باعث ایجاد نگرانی میان ایرانیان شد.
محموله جدید واکسن کرونا از سوی هلال احمر وارد ایران شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.01.2022
سازمان غذا و دارو ایران: واردات واکسن ممنوع شده است
به گزارش خبرنگار اسپوتنیک در تهران، مهندس محمد هاشمی رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران گفت: محدودیت موجودی واکسن آسترازنکا تا حدود یک هفته آینده رفع می شود، در ماه های گذشته بحث تامین واکسن آسترازنکا از طریق عقد قرارداد خرید مطرح نبوده است بلکه واکسن هایی که طی دو ماه گذشته استفاده شده اند، اهدایی بودند.
قرار بود یک محموله ۷۰۰ هزار تایی واکسن آسترازنکا را از ژاپن دریافت کنیم که زمان دریافت محموله به تعویق افتاد و نزدیک به یک هفته آینده موکول شد.
البته طبق دستورالعمل های واکسیناسیون آنهایی که دز اول و دوم واکسن آسترازنکا دریافت کرده اند می توانند برای نوبت سوم از واکسن پاستوکوواک پلاس یا اسپوتنیک استفاده کنند.
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تاکید کرد: ان شاءالله تا حدود یک هفته آینده محدودیت موجودی واکسن آسترازنکا رفع و محموله جدید در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه در روزهای اخیر در برخی از مراکز، واکسن آسترازنکا با محدودیت موجودی مواجه شده است، اظهار کرد: در ماه های گذشته بحث تامین واکسن آسترازنکا از طریق عقد قرارداد خرید مطرح نبوده است بلکه واکسن هایی که طی دو ماه گذشته استفاده شده اند، اهدایی بودند.
واکسن های آسترازنکا را برای تکمیل واکسیناسیون نوبت دوم و سوم افرادی که قبلا واکسینه شده بودند و یا برای مسافران استفاده می کردیم.
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ادامه داد: افراد می توانند برای نوبت سوم از واکسن جایگزین استفاده کنند؛ طبق دستورالعمل ها آنهایی که دز اول و دوم واکسن آسترازنکا دریافت کرده اند می توانند برای نوبت سوم از واکسن پاستوکوواک پلاس یا اسپوتنیک استفاده کنند.
هاشمی خاطر نشان کرد: افرادی که برای دُز سوم واکسن تاکید به دریافت آسترازنکا دارند، باید حدود یک هفته صبر کنند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала