ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنید لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل

قیمت تخم مرغ در ایران کاهش پیدا کرد

© Fotolia / Syda Productionsقیمت تخم مرغ در ایران کاهش پیدا کرد
قیمت تخم مرغ در ایران کاهش پیدا کرد - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.01.2022
قیمت تخم مرغ که در روزهای گذشته و به دنبال مطرح شدن مباحث مبنی بر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی تا شانه‌ ای ۶۵ هزار تومان رسیده بود، روند نزولی یافته است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر، قیمت تخم مرغ که در روزهای گذشته و به دنبال مطرح شدن مباحث مبنی بر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی تا شانه‌ ای ۶۵ هزار تومان رسیده بود، روند نزولی یافته است.
گزارشات میدانی نشان می‌دهد قیمت تخم مرغ به شانه‌ ای ۴۴ هزار تومان رسیده است. در همین زمینه یکی از فروشندگان گفت: حدود یکی دو هفته عرضه این محصول کاهش یافته بود اما اخیراً همه چیز به روال عادی برگشته و به همین دلیل قیمت کاهش یافته است.
بازار گوشت قرمز باثبات و آرام است - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.01.2022
رییس شورای تامین دام ایران: بازار گوشت قرمز باثبات و آرام است
براین اساس قیمت مصوب هر شانه تخم مرغ ۴۳ هزار تومان و هر کیلوگرم از این محصول ۱۸,۳۰۰ تومان است و اواخر آذرماه در بازار تا شانه ۳۹ هزار تومان نیز رسیده بود اما اوایل دی ماه مباحث مطرح شده مبنی بر حذف ترجیحی منجر به ایجاد نگرانی در میان مردم شد و بسیاری از مصرف کنندگان عنوان می‌کردند که شنیده‌ اند قرار است تخم مرغ گران شود و به همین دلیل برعکس روال قبل که به اندازه نیاز تخم مرغ خریداری می‌ کردند، اقدام به خرید دو یا سه شانه از محصول کرده‌اند.
همچنین برخی فعالان بخش خصوصی از ورود صنوف به بازار کالاهای اساسی و جمع آوری محصول مورد نیازشان از جمله روغن خبر دادند و در این میان عده‌ ای نیز عنوان کردند که تخم مرغ نیز چنین وضعیتی دارد و از طرفی تولیدکنندگان تخم مرغ نیز چون احتمال می‌دادند قیمت این کالا افزایش یابد، از عرضه آن به بازار خودداری می‌کردند و مجموع این اتفاقات منجر به کاهش عرضه و افزایش قیمت تخم مرغ شده بود.
به دنبال این اتفاقات، مسئولان وزارت جهاد کشاورزی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را در دی ماه تکذیب و اعلام کردند که نهاده‌ های دامی در دی ماه نیز به همان روال سابق تخصیص خواهد یافت.
در همین زمینه ناصر نبی پور رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران، قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ را درب مرغداری نیز ۱۸ هزار و ۳۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: قیمت تخم مرغ که مدتی کاهش یافته بود به دنبال مطرح شدن مباحث مبنی بر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی مجدداً افزایش یافت و به نرخ مصوب رسید و در حال حاضر تشکل‌ ها تخم مرغ را به قیمت ۱۸,۳۰۰ تومان (نرخ مصوب) عرضه می‌ کنند به هر اندازه که تقاضا وجود داشته باشد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала