سویه جدیدی از ویروس کرونا در جنوب فرانسه کشف شد

© REUTERS / Phil Nobleسویه جدیدی از ویروس کرونا در جنوب فرانسه کشف شد
سویه جدیدی از ویروس کرونا در جنوب فرانسه کشف شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 04.01.2022
Telegram
دانشمندان در شهر مارسی از کشف سویه جدیدی از ویروس کرونا با سویه IHU در فرانسه خبر دادند.
به گزارش اسپوتنیک، بر اساس مطالعه ای که در پورتال پیش چاپ MedRxiv برای مقالات علمی در زمینه پزشکی منتشر شده است، کارشناسان موسسه بیماری های عفونی در مارسی (IHU) گونه جدیدی از ویروس کرونا را در ساکنان این شهر کشف کرده اند. به گفته دانشمندان فرانسوی، در 12 نفر، آزمایش‌هایی برای شناسایی جهش‌های مرتبط با انواع ویروس کرونا "یک ترکیب غیر معمول" را نشان داد. نوع جدید ویروس B.1.640.2 نامگذاری شد. اولین بار در ماه نوامبر در مردی که از کامرون بازگشته بود شناسایی شد. به گفته محققان، تجزیه و تحلیل ژنوم 46 جهش را نشان داد.
شهروندان کدامیک از شهرهای ایران به اومیکرون آلوده شده اند؟ - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.12.2021
شهروندان کدامیک از شهرهای ایران به اومیکرون آلوده شده اند؟
دانشمندان در ادامه می نویسند: "بنابراین، الگوی جهش ژنوم جدید در کرونا نشان دهنده گونه جدیدی است که ما آن را "آی اچ یو" (به نام دانشگاه ما) نامیدیم.
اکنون در فرانسه، سویه اومیکرون در حال گسترش است که اولین بار در اوایل نوامبر در بوتسوانا و آفریقای جنوبی شناسایی شد. این نوع از ویروس کرونا با سه دوجین جهش متمایز می شود که انتقال و مقاومت بالای آن در برابر ایمنی را تضمین می کند: از جمله افرادی که بیمار و واکسینه شده اند ممکن است به آن مبتلا شوند. به گفته کارشناسان، اومیکرون جایگزین نوع "دلتا" خواهد شد که تاکنون غالب بوده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала