بیانیه نشست وزرای نفت و انرژی کشورهای اوپک پلاس

© Sputnik / Alexey Vitvitsky / ورود به گالری تصاویربیانیه نشست وزرای نفت و انرژی کشورهای اوپک پلاس
بیانیه نشست وزرای نفت و انرژی کشورهای اوپک پلاس
 - اسپوتنیک ایران, 1920, 04.01.2022
Telegram
بیست و چهارمین نشست وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو اتحادیه اوپک پلاس برگزار شد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از دبیرخانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، بیست‌و چهارمین نشست وزیران نفت و انرژی تولیدکنندگان عضو و غیرعضو اوپک روز سه‌شنبه، ۱۴ دی‌ماه به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.
پس از جمع‌بندی رسمی بیست‌و سومین نشست وزیران اوپک و غیر اوپک (ONOMM) که به‌صورت ویدئو کنفرانس در روز دوم دسامبر ۲۰۲۱ (۱۱ آذرماه) برگزار شد و با توجه به بنیان‌های کنونی بازار نفت و اجماع در مورد چشم‌انداز آن، کشورهای تولیدکننده نفت اوپک و غیر اوپک بر موارد زیر تاکید کردند:
 اوپک   - اسپوتنیک ایران, 1920, 04.01.2022
دبیرکل منتخب اوپک از ضرورت حفظ پیمان اوپک پلاس سخن گفت
۱. تصمیم دهمین نشست وزیران کشورهای عضو و غیر عضو اوپک (۱۲ آوریل ۲۰۲۰) که پس از آن در نشست‌های بعدی از جمله در نوزدهمین نشست وزیران نفت و انرژی اوپک‌پلاس (۱۸ ژوئیه ۲۰۲۱) هم تأیید شده بود، مورد تأکید قرار گرفت.
۲. برنامه تسهیل توافق کاهش تولید و سازوکار تعدیل ماهانه تولید (که در نوزدهمین نشست وزیران اوپک پلاس تصویب شده بود) دوباره تأیید و بر اساس آن مقرر شد مجموع عرضه ماهانه اوپک‌پلاس در فوریه ۲۰۲۲ نیز ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد.
۳. بر اهمیت حیاتی پایبندی کامل به سهمیه تولید اعضا و سازوکار جبران تخطی‌ها دوباره تأکید و فرصت ایجادشده برای جبران تخطی‌ها تا پایان ژوئن ۲۰۲۱ تمدید شد. کشورهای خاطی باید برنامه‌های جبرانی خود را بر اساس بیانیه پانزدهمین نشست وزارتی اوپک و غیر اوپک ارائه دهند.
۴. در پایان مقرر شد بیست و پنجمین نشست مشترک وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو و غیر عضو اوپک (اوپک‌پلاس) دوم فوریه ۲۰۲۲ (۱۳ بهمن‌ماه ۱۴۰۰) برگزار شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала