ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

افزایش مصرف گاز در ایران نسبت به سال گذشته

© Fotolia / Pakhnyushchyyافزایش مصرف گاز در ایران نسبت به سال گذشته
افزایش مصرف گاز در ایران نسبت به سال گذشته
 - اسپوتنیک ایران, 1920, 03.01.2022
شرکت گاز اطلاع داد که از ابتدای آبان امسال تا کنون در مقایسه به مدت مشابه سال قبل بیش از یک میلیارد متر مکعب گاز بیشتر مصرف شده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، رضا جولایی، مدیر دیسپچینگ شرکت گاز گفت: هم اکنون ۱۲ روز است که روزانه بین ۵۸۰ میلیون تا ۶۰۰ میلیون متر مکعب گاز به مصارف خانگی و تجاری می‌رسد که سابقه نداشته است به مدت طولانی چنین مصرف بالایی داشته باشیم.
وی خاطرنشان کرد: اگر چه با تمهیدات اندیشیده شده تلاش کردیم تا در ۱۲ روز گذشته افت فشاری به وجود نیاید و گاز مناطق مختلف کشور با قطعی مواجه نشده، اما روند نشان می‌دهد که این مصرف همچنان ادامه دارد و این مسئله فشار زیادی را به شبکه وارد خواهد کرد.
شرکت روسی گازپروم  در سال 2021 به رکورد استخراج  گاز دست یافت - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.01.2022
شرکت روسی "گازپروم" در سال 2021 به رکورد استخراج گاز دست یافت
مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران گفت: هم اکنون برای جبران مصرف بیش از حد گاز در بخش خانگی، از ذخایر خطوط استفاده می‌کنیم و تداوم این روند ما را با مشکل مواجه خواهد کرد.
جولایی در خصوص افزایش مصرف امسال در مقایسه با سال گذشته نیز بیان داشت: از ابتدای آبان امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل مردم بیش از یک میلیارد متر مکعب بیشتر گاز مصرف کرده‌اند.
وی بیشترین مصرف کشور را مربوطه به استان‌های شمالی کشور دانست و گفت: نوار شمالی و شمال شرق کشور به ویژه استان‌های آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل بیشترین مصرف گاز را دارد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала