ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

مخالفت کمیسیون اجتماعی مجلس ایران با افزایش سن بازنشستگی

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / مخالفت کمیسیون اجتماعی مجلس با افزایش سن بازنشستگی
مخالفت کمیسیون اجتماعی مجلس با افزایش سن بازنشستگی - اسپوتنیک ایران, 1920, 31.12.2021
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در ایران از مخالفت این کمیسیون با افزایش سن بازنشستگی خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، ولی اسماعیلی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس ایران در سخنانی با اشاره به پیشنهاد دولت در بودجه سال 1401 برای افزایش 2 ساله سن بازنشستگی، گفت: درباره بودجه سال آینده 3 بحث اساسی داریم که جمع‌بندی‌های خود را به کمیسیون تلفیق ارائه کرده‌ایم و حتی به رئیس مجلس نیز این موضوعات را اعلام کرده‌ایم.
وی با بیان اینکه بحث اول افزایش سن 2 ساله بازنشستگی است، ادامه داد: اولا این بحث با برنامه ششم توسعه مغایرت دارد و دوما این موضوع احکام دائمی نیاز دارد که نمی توانیم در بودجه سنواتی این افزایش سن را لحاظ کنیم.
نماینده گرمی در مجلس با تاکید بر اینکه با ذی‌نفعان این موضوع که افراد زیادی هستند مشورتی صورت نگرفته است، عنوان کرد:از همه این مباحث گذشته در شرایط فعلی افزایش سن بازنشستگی مبنای علمی ندارد.
سخنگوی فراکسیون نیروهای انقلاب مجلس تصریح کرد: به دلایلی که عرض کردم و همچنین با نگاه علمی به تجارب افزایش سن بازنشستگی در جهان می‌توان گفت که در شرایط فعلی افزایش سن بازنشستگی امکان پذیر نیست و کمیسیون اجتماعی مخالفت خود را با این موضوع به کمیسیون تلفیق بودجه اعلام کرده است.
بازنشستگان - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.12.2021
چرایی افزایش ۲ سال سن بازنشستگی در ایران
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه در بودجه سال 1401 برای پایداری منابع صندوق‌های بازنشستگی پیشنهاد افزایش سن مطرح شده است، عنوان کرد: برای پایداری درآمدهای صندوق‌های بازنشستگی راه‌کارهای دیگر باید در نظر گرفته شود که در همین راستا نیز طرحی در کمیسیون وجود دارد که در حال کار کردن بر روی آن هستیم.
اسماعیلی با بیان اینکه در بودجه سال 1401 پیشنهاد شده مبنای حقوق بازنشستگی میانگین سه سال آخر به جای دوسال آخر دریافتی‌ها باشد، اضافه کرد: چون این موضوع باید در چارچوب قانون دائمی انجام شود و در بودجه سنواتی نمی‌توان آن را اصلاح کرد و مبنای علمی ندارد کمیسیون با این موضوع هم مخالف است.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала