رئیس جمهور ایران: تهدیدهای آمریکا تأثیری در اراده ملت‌های مستقل و آزادیخواه جهان ندارد

© Photo / IRNAابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران
ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 30.12.2021
Telegram
ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران در تماس تلفنی همتای نیکاراگوئه ای خود تاکید کرد که تحریم‌ها و تهدیدهای آمریکا تأثیری در اراده ملت‌های مستقل و آزادیخواه جهان ندارد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، ابراهیم رئیسی چهارشنبه شب در تماس تلفنی "دانیل اورتگا" رئیس جمهوری نیکاراگوئه با تبریک انتخاب مجدد وی به ریاست جمهوری، به اهمیت تحکیم و تعمیق روابط دو کشور اشاره کرد و گفت: ایران و نیکاراگوئه از ظرفیت‌های گسترده‌ای در بخش‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی برخوردارند و مقام‌های سیاسی و اقتصادی دو کشور می‌توانند این ظرفیت‌ها را به نفع پیشرفت و رفاه دو ملت فعال کنند.
مقام نظامی آمریکا: موشک‌های ایران تهدید بیشتر از برنامه هسته‌ای تهران است - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.12.2021
مقام نظامی آمریکا: موشک‌های ایران تهدید بیشتری از برنامه هسته‌ای دارد
رئیس جمهوری ایران با تأکید بر اینکه تحریم‌ها و تهدیدهای آمریکا تأثیری در اراده ملت‌های مستقل و آزادیخواه جهان ندارد، افزود: نظام سلطه نمی‌تواند اراده خود را بر جمهوری اسلامی ایران و نیکاراگوئه تحمیل کند، چرا که دو کشور بر آرا و حمایت مردم اتکا دارند و همواره مقابل زیاده‌خواهی سلطه گران، ایستادگی کرده‌اند.
ه رئیسی خاطرنشان کرد: ملت ایران به رغم موانع و مشکلات، پیشرفت خود را متوقف نکرده و نخواهد کرد و اطمینان داریم نیکاراگوئه نیز بر تهدید و تحریم آمریکا غلبه خواهد کرد، چرا که امروز آمریکا در حال افول است و روز به روز ضعیف‌تر می شود.
"دانیل اورتگا" رئیس جمهوری نیکاراگوئه نیز در این گفت وگو خواستار تقویت و تحکیم روابط بین دو ملت و دو کشور ایران و نیکاراگوئه شد و گفت: اطمینان داریم دو کشور در کنار یکدیگر و دیگر کشورهای جهان که علیه امپریالیسم مبارزه می‌کنند، در مسیر پیشرفت موفق خواهند شد.
رئیس جمهوری نیکاراگوئه افزود: کشورش در همه عرصه‌های بین‌المللی و در حمایت از حق حاکمیت ملت ایران در کنار جمهوری اسلامی ایران است و از حق اساسی ملت ایران در روند مذاکرات اخیر در وین حمایت می‌کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала