۲۰ سال زندان در انتظار رئیس جمهور سابق آمریکا

© AP Photo / Patrick Semanskyتهدید ترامپ در صورت لغو نشدن سانسور نظرات کاربران در شبکه های اجتماعی
تهدید ترامپ  در صورت لغو نشدن سانسور نظرات کاربران در شبکه های اجتماعی  - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.12.2021
Telegram
براساس نتایج تحقیقات کمیته کنگره درباره حوادث شورش در کنگره، احتمال محکومیت طولانی مدت ترامپ به زندان وجود دارد.
به گزارش اسپوتنیک، در حالی که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا تحقیقات کمیته منتخب مجلس نمایندگان در مورد شورش و حمله ۶ ژانویه علیه کنگره را یک نمایش سیاسی و ادامه اقدامات علیه خود توسط دموکرات‌ها عنوان کرده، حال نتایج این تحقیقات از احتمال محکوم شدن ترامپ خبر می‌دهند.
در همین ارتباط گفته شده است که اگر کمیته منتخب تحقیق در مورد حمله کنگره، نتایج خود از تحقیقات را به وزارت دادگستری آمریکا ارجاع دهد، ممکن است از نظر قانونی ترامپ با ۲۰ سال زندان روبرو شود.
گفته شده اگر در اتهامات کمیته تحقیق، ترامپ به مانع تراشی در روند کار کنگره محکوم شود، این اتهام تا حداکثر ۲۰ سال زندان همراه خواهد بود و این اتهام قبلاً از سوی دادستان‌ها علیه صدها شورشگر کنگره اعمال شده است.
از جمله در ماه نوامبر، "جیکوب چانسلی" که تصوریش در ساختمان کنگره با کلاه ایمنی شاخدار و پوست خز دست به دست شد، به دلیل مانع تراشی در روند کار کنگره به ۴۱ ماه زندان، ۳۶ ماه آزادی تحت نظارت و ۱۰۰ دلار جزای نقدی محکوم شد.
تشکر بایدن از ترامپ - اسپوتنیک ایران, 1920, 22.12.2021
تشکر بایدن از ترامپ
حامیان ترامپ تحقیقات کمیته منتخب را تلاش دیگری از سوی دموکرات‌ها برای جلوگیری از حضور دوباره ترامپ در رقابت‌های ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ می‌دانند.
ترامپ که همچنان اصرار دارد واقعاً در انتخابات ۲۰۲۰ "تقلب‌شده"، بارها به احتمال نامزدی مجدد خود اشاره کرده و تحقیقات مجلس نمایندگان را "شکار عمدی" با هدف منحرف کردن افکار عمومی از "شکست‌های عظیم" بایدن در اداره آمریکا عنوان کرده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала