ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

شناسایی ۲۶ مورد مبتلا به اُمیکرون در ایران

© Photo / IRNAکرونا در ایران
کرونا در ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.12.2021
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که تا روز گذشته ۲۶ مورد ابتلا به سویه امیکرون در این کشور شناسایی شده و ۱۲ مورد مشکوک نیز در دست بررسی است.
به گزارش اسپوتنیک، محمد مهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ایران در نشست خبری که در وزارت بهداشت برگزار شد با اشاره به شیوع واریانت امیکرون در دنیا و کشورمان اظهار کرد: تا روز گذشته ۲۶ مورد ابتلا به سویه امیکرون در کشور شناسایی شده و ۱۲ مورد مشکوک نیز در دست بررسی است و بلافاصله پس از مشخص شدن تکلیف آنها، اعلام می‌شود.
گویا افزود: وزارت بهداشت انواع مختلف واکسن را به میزان کافی در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی و مراکز مختلف توزیع کرده است تا آمار واکسیناسیون به بهترین نحو انجام شود.
او ادامه داد: تعدادی مراکز منتخب در هر شهرستان در نظر گرفته می‌شود تا بیماران خاص که پزشک شان واکسن خاصی را تجویز کرده به فرد بیمار تزریق شود. ما امکان تشخیص همه بیماری‌های ویروسی و تنفسی در بین کودکان و بزرگسالان را در کشور داریم و اگر تردیدی وجود داشته باشد نمونه دریافتی به آزمایشگاه مرجع ارسال می‌شود.
گویا بیان کرد: سویه امیکرون مواردی مشاهده کردند که جهش‌های امیکرون و هم سویه دلتا با هم ترکیب شده که هنوز متخصصان نظر قطعی در این خصوص ندارند ما امکانات تشخیص ترکیب دو سویه امیکرون و دلتا باهم را نیز در کشور خواهیم داشت.
Помощник учителя с учеников в защитных масках в начальной школе Уилсона в Фениксе, США - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.12.2021
کشف روش جدید حفاظت موثر در برابر ویروس کرونا
وی افزود: سویه امیکرون به شکل گسترده بوده و در کشور این واریانت مراحل ابتدایی را طی می‌کند ما اقدامات سختگیرانه مربوط به مرز‌های زمینی، هوایی و دریایی را درنظر گرفته ایم. مراقبت هوشمند رعایت دستورالعمل‌ها در سطح اجتماع تصویب شده و به مرحله اجرا درآمده است. اگر بیماری انتقال اش گسترش پیدا کرد دستورات جدیدی را خواهیم گرفت.
گویا تاکید: بهترین راه مقابله با واریانت امیکرون تزریق کامل واکسن کروناست و باید مردم نوبت سوم واکسن را تزریق کنند و افرادی که هزینه دز را تزریق کرده است باید دستورالعمل‌های بهداشتی را به طور کامل رعایت کنند.
او افزود: ما با علم خودمان در خصوص تزریق واکسن تصمیم می‌گیریم. تاریخ مصرف واکسن‌های تزریقی مشخص است و مورد تایید سازمان غذا و دارو است و این سازمان اجازه از یق واکسن تاریخ گذشته را به هیچ عنوان نمی‌دهد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала