حقوق معلمان در سراسر دنیا چقدر است؟

کلاس درس - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.12.2021
Telegram
در بیشتر کشورها حقوق معلم‌ها بر اساس تجربه و سابقه کاری‌شان، افزایش می‌یابد.
به گزارش اسپوتنیک، بنابر آخرین بررسی‌های سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) معلم‌های دوره ابتدایی با ۱۵ سال سابقه کار در لوگزامبورگ بیشترین حقوق را دریافت می‌کنند که به‌طور متوسط سالانه ۱۰۱ هزار و ۳۶۰ دلار درآمد است.
در ایالات متحده آمریکا، حقوق معلم‌ها بعد از آلمان، کانادا، هلند، استرالیا و ایرلند چیزی حدود ۶۲ هزار دلار در سال است.
در این بررسی مشخص شده که معلم‌های دوره متوسطه با ۱۵ سال سابقه، باز هم در کشور لوگزامبورگ بیش از کشورهای دیگر عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی درآمد دارند و آن تقریبا ۱۰۹هزار دلار است.
Временный лагерь для беженцев в Кабуле, Афганистан  - اسپوتنیک ایران, 1920, 14.02.2021
تدریس عاشقانه معلم دزفولی به کودکان‌ کار افغان‌ +عکس، ویدئو
وضعیت معلم‌های ایالات متحده آمریکا از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت است و نیویورک از نظر حقوق، پاداش و محیط کار معلم‌ها بهتر از ایالت‌های دیگر است. در مقابل بدترین ایالت‌های آمریکا برای معلم‌ها از نظر حقوق پایین، نیوهمشایر و منطقه کلمبیا (واشنگتن دی.سی) است.
در کشورهای کره جنوبی، اسپانیا، کانادا، پرتغال و ترکیه، معلم‌ها از درآمد خوبی برخوردار هستند. اما بدترین کشورها از نظر حقوق، مجارستان، شیلی، جمهوری اسلواکی و جمهوری چک است.
در فنلاند و سنگاپور معلم‌ها از میان شایسته‌ترین‌ها استخدام می‌شوند. در بیشتر کشورها حقوق معلم‌ها بر اساس تجربه و سابقه کاری‌شان، افزایش می‌یابد. مثلا، در انگلستان، معلم‌ها در سه گروه بی‌تجربه، نسبتا باتجربه و کارکشته طبقه‌بندی می‌شوند و بر اساس سوابق حرفه‌ای‌شان و تجربه کاری‌شان درآمد دارند.
 رمزارز در ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.07.2021
پاداش ۱ میلیارد تومانی به معرفی‌کنندگان مراکز غیرمجاز رمزارز
به‌طور کلی معلم‌های کارکشته در این کشور، بنابر رشته‌ و مقطعی که درس می‌دهند، سالانه از ۲۶هزار تا ۴۲هزار پوند سالانه دریافت می‌کنند.
بر اساس داده‌های گزارش سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، معلم‌های کشورهای عضو این سازمان، در موسسه‌های دولتی سالانه ۸۶۵ ساعت کار می‌کنند که البته این ساعات کاری در کشورها تفاوت‌های زیادی دارد.
برخی از کشورها تعداد ساعات تدریس بسیار بالایی دارند که از بین آن ها می‌توان به کاستاریکا با ۱۱۳۴ ساعت در سال و ۱۰۰۸ ساعت در استرالیا اشاره کرد. معلم‌ها در برخی از کشورهای پیشرفته آسیایی مانند ژاپن و کره جنوبی، به ترتیب ۸۳۴ و ۷۴۹ ساعت در کلاس درس هستند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала