ایران برای صدور خدمات فنی و مهندسی به جمهوری آذربایجان اعلام آمادگی کرد

CC BY 4.0 / Iranian foreign ministry / حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در دیدار با جیحون بایراموف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در دیدار با جیحون بایراموف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.12.2021
Telegram
حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران آمادگی تهران را برای صدور خدمات فنی و مهندسی به جمهوری آذربایجان اعلام کرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، حسین امیرعبداللهیان در ادامه گفتگوهای خود با مقامات عالی رتبه جمهوری آذربایجان در باکو، عصر روز چهارشنبه با "جیحون بایراموف"، وزیر امور خارجه آن کشور دیدار و در زمینه همکاری های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان و راه های گسترش آن تبادل نظر کرد.
علی اکبر محرابیان ، وزیر نیرو - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.12.2021
ایران برای ساخت نیروگاه مشترک با جمهوری آذربایجان ابراز آمادگی کرد
در این ملاقات حسین امیرعبداللهیان با اشاره به دیدار روسای جمهور در حاشیه اجلاس سران کشورهای عضو اکو در عشق آباد، اراده رهبران دو کشور را زمینه ساز گسترش و تعمیق هر چه بیشتر مناسبات فیمابین عنوان و تاکید کرد : موضوعات همکاری های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان و راه های گسترش آن بایستی همواره در دستور کار وزارت خانه های امور خارجه دو کشور باشد.
وزیر امور خارجه ایران اهمیت همکاری ها در زمینه ترانزیت و انرژی را یادآور شد و در عین حال ادامه این همکاری ها در سایر عرصه های اقتصادی از جمله تشویق و گسترش تعامل و مراودات میان بخش های خصوصی دو کشور را مورد تاکید قرار داد.
امیرعبداللهیان آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای صدور خدمات فنی و مهندسی و به کارگیری سایر توانمندی های کشور در زمینه های مورد نیاز به منظور بازسازی مناطق آزاد شده جمهوری آذربایجان اعلام کرد و اهمیت اقدام در این زمینه را برای کمک به تسریع در توسعه این مناطق یادآور شد.
دو وزیر اهمیت تداوم کار کمیته مشترک همکاری های رسانه ای را مورد تاکید قرار دادند.
در این ملاقات وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان دیدار روسای جمهور دو کشور در حاشیه اجلاس سران اکو در عشق آباد را بسیار مهم و گفتگوها و توافقات دو رئیس جمهور را نقشه راه روابط نوین دو کشور خواند.
جیحون بایراموف همکاری های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در حوزه های ترانزیت و انرژی را مهم و راهبردی دانست و همکاری در عرصه سازمان ها و نهادهای بین المللی از جمله سازمان اکو را مفید و رو به جلو ارزیابی کرد.
در این دیدار حسین امیرعبداللهیان از همتای خود برای سفر به ایران دعوت کرد.
وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان ضمن استقبال از دعوت، اعلام کرد که در آینده ای نزدیک به تهران سفر خواهد کرد.
در این دیدار همچنین توافق گردید در ادامه گفتگوهای وزرا، معاونین سیاسی وزارت خانه های امور خارجه به منظور بررسی و ارزیابی موضوعات مرتبط با گسترش و تعمیق روابط دو کشور نشست برگزار کنند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала