ابزار امیدواری نماینده ویژه آمریکا در امور ایران برای ادامه سریعتر مذاکرات وین

© Photo / IRNAنماینده ویژه آمریکا در امور ایران خواستار ادامه هر چه سریعتر مذاکرات وین شد
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران خواستار ادامه هر چه سریعتر مذاکرات وین شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 22.12.2021
Telegram
رابرت مالی درباره گفتگوهای برجامی در وین اظهار نظر کرد.
به گزارش اسپوتنیک، رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در مصاحبه با شبکه "سی‌اِن‌اِن"، ضمن اشاره به اینکه مشخص نیست چه زمانی مذاکرات وین ممکن است از سر گرفته شود، گفت: "امیدواریم هرچه سریعتر این اتفاق رخ دهد".
وی افزود: "در آینده‌ای نه چندان دور، باید به این نتیجه برسیم که برجام دیگر وجود ندارد و باید درباره یک توافق کاملاً جدید مذاکره کنیم و البته دوره‌ای از تنش را طی خواهیم کرد".
این دیپلمات آمریکایی با اشاره به اتمام دور جدید مذاکرات ایران و طرف‌های باقی‌مانده در برجام در روز جمعه در وین گفت: "ما با سیستمی آماده شده‌ایم که در آن هر دو طرف بدانند چه کسی قرار است چه کاری را در چه زمانی انجام دهد و ما آماده مذاکره در مورد آن هستیم".
مالی با ادعای اینکه ایران درحال نزدیک‌شدن به توانایی تولید سلاح اتمی در آینده است، گفت: "اگر آنها با سرعت فعلی خود ادامه دهند، ما چند هفته فرصت داریم، اما نه بیشتر از آن. در این مرحله من فکر می کنم، نتیجه این خواهد بود که هیچ توافقی برای احیا وجود نداشته باشد".
وی ادامه داد: "به نظر می‌رسد بسیار واضح است که (ایران) تلاش می‌کند با گسترش برنامه هسته‌ای خود اهرم فشاری ایجاد کند و امیدوار است از این اهرم برای دستیابی به یک توافق بهتر استفاده کند. این کار فایده‌ای نخواهد داشت".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала