ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

قوه‌قضاییه ایران آمریکا را به پرداخت 12 میلیارد دلار خسارت محکوم کرد

© Fotolia / Thodonalقوه‌قضاییه ایران آمریکا را به پرداخت 12 میلیارد دلار خسارت محکوم کرد
قوه‌قضاییه ایران آمریکا را به پرداخت 12 میلیارد دلار خسارت محکوم کرد - اسپوتنیک ایران, 1920, 21.12.2021
قوه‌قضاییه ایران از صدور رای محکومیت آمریکا در پرونده قضایی 55 نفر از زندانیان سیاسی قبل از انقلاب اسلامی خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل ازایرنا، معاونت امور بین‌الملل قوه قضاییه ایران اعلام کرد: در چارچوب اقدام متقابل حقوقی علیه دولت و مقامات آمریکایی و با عنایت به طرح دعوای تعدادی از آسیب‌دیدگان از زندانیان سیاسی قبل از انقلاب اسلامی علیه دولت آمریکا و مقامات وقت اجرایی این کشور نزد شعبه 55 حقوقی دادگستری تهران به دلیل حمایت‌های مادی و معنوی صورت گرفته خواندگان آمریکایی از دولت شاه ایران و تشویق و تحریک دولت شاهنشاهی و ساواک به ارتکاب جنایات و شکنجه علیه آنان، پس از برگزاری جلسات رسیدگی، دادگاه، دولت آمریکا و سایر خواندگان آمریکایی را به مبلغ 12 میلیارد و 726 میلیون و 945 هزار و 80 دلار در این پرونده‌ها محکوم کرد.
تعداد خواهان‌های این پرونده‌ها 55 نفر از زندانیان سیاسی و ورثه آنها از استان‌های تهران، گلستان، قزوین، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی است. خواندگان این پرونده‌ها نیز دولت آمریکا، سازمان سیا، وزارت خزانه‌داری و بانک مرکزی و ورثه هفت نفر از روسای جمهور پیشین و مقامات آمریکا است.
براساس این گزارش، از ابتدای سال جاری تاکنون، محاکم آمریکا علیه دولت و مقامات ایرانی مبلغی حدود 19 میلیارد دلار رأی صادر کرده‌اند. یکی از برنامه های نظام قضایی، شناسایی اموال و دارایی های آمریکا در کشورهای ثالث از طرق مختلف و انجام هماهنگی با محاکم آن کشورها برای بررسی امکان اجرای این احکام است.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала