ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

اظهارات سعید خطیب زاده در خصوص تبادل زندانیان در سوریه

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / اظهارات سعید خطیب زاده در خصوص تبادل زندانیان در سوریه
اظهارات سعید خطیب زاده در خصوص تبادل زندانیان در سوریه - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.12.2021
سخنگوی وزارت امورخارجه ایران: جمهوری اسلامی ایران بعنوان یکی از کشورهای سه‌گانه ضامن در روند آستانه ضمن ابراز خرسندی از عملیات موفقیت‌آمیز اخیر تبادل ربوده‌شدگان و بازداشت‌شدگان که در معبر ابو الزندین در ریف شرقی حلب انجام شد، بر لزوم ادامه این اقدام انسانی تاکید دارد.
به گزارش خبرنگار اسپوتنیک در تهران، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران در خصوص تبادل زندانیان در سوریه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران بعنوان یکی از کشورهای سه‌گانه ضامن در روند آستانه ضمن ابراز خرسندی از عملیات موفقیت‌آمیز اخیر تبادل ربوده‌شدگان و بازداشت‌شدگان که در معبر ابو الزندین در ریف شرقی حلب انجام شد، بر لزوم ادامه این اقدام انسانی تاکید دارد.
سخنگوی وزارت امورخارجه ایران افزود: این عملیات در روز جمعه ۲۶ آبانماه با نظارت ایران و روسیه و توسط هلال احمر سوریه و صلیب سرخ جهانی انجام و طی آن از طرفین سوری و معارضه مجموعا ۱۰ نفر آزاد شدند.
خطیب زاده همچنین تاکید کرد جمهوری اسلامی ایران از اطراف ذیربط میخواهد در مسیر هماهنگ‌سازی و تسهیل برای انجام عملیات‌های تبادل بیشتر در آینده تلاش بیشتری مبذول نمایند.
سخنگوی وزارت امورخارجه در پایان تصریح نمود؛ تلاش داریم تا ازطریق همکاری با ضامنین آستانه، کمیته بین المللی صلیب سرخ، هلال احمر سوریه و نیز طرف های سوری، تعداد عملیات های متقابل را افزایش داده و اقدامات مربوط به اعتماد سازی طرفین را جهت تسهیل این امر مهم بسط دهیم.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала