ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

مهمترین معمای امیکرون چیست؟

© REUTERS / Phil Nobleکرونا ویروس در جهان
کرونا ویروس در جهان - اسپوتنیک ایران, 1920, 16.12.2021
متخصص روسیه: شدت واقعی بیماری پس از ابتلا به امیکرون هنوز مشخص نشده است.
به گزارش اسپوتنیک، الکساندر چپورنوف، کارمند ارشد علمی پژوهشکده طب کلینیکی و تجربی شعبه سیبری آکادمی علوم روسیه و دکتر علم بیولوژی اظهار داشت که هنوز شدت واقعی بیماری پس از ابتلا به سویه امیکرون مشخص نشده است که این معمای اصلی آن است.
وی در ادامه افزود: "ما هنوز نمی دانیم این سویه چگونه در افراد واکسینه شده و یا افرادی که قبلا به کرونا مبتلا شده اند و افرادی که هیچگونه ایمنی در مقابل کووید ندارند، سپری می شود و شدت بیماری در چه حد است. حدس زده می شود که طی دو هفته آینده این معما حل شود.
برای مقابله با سویه جدید کرونا، قبل از هر چیز باید واکسینه شد. به ویژه افرادی که قبلا مبتلا نشده اند و واکسن نزده اند. ما به قدرت دفاعی سلولی نیز امید بسته ایم. تعدادی از آزمایشات سازندگان واکسن در غرب ثابت کردند که آنتی بادی ها پس از واکسینه شدن، زیاد ضعیف نمی شود و ایمنی خوبی در مقابل سویه های جدید ایجاد می کند".
اصلاح واکسن اسپوتنیک وی برای مقابله با گونه امیکرون ویروس کرونا انجام شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 14.12.2021
اصلاح واکسن اسپوتنیک وی برای مقابله با گونه امیکرون ویروس کرونا انجام شد
ویروس کرونا که شیوع آن از اواخر دسامبر سال 2019 میلادی در چین شروع شد، علاوه بر30 استان و منطقه چین، به شماری دیگر از کشورها از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه و امارات متحده عربی نیز سرایت کرد.
در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.
این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.
دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.
سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را فوریتی با اهمیت بین المللی تشخیص داد و نام رسمی آن را بیماری COVID-19 گذاشت.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала