ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

کشورهای خلیج فارس به طور مشترک به تهدیدات علیه یکدیگر پاسخ می دهند

© AP Photo / Saudi Press Agencyکشورهای خلیج فارس به طور مشترک به تهدیدات علیه یکدیگر پاسخ می دهند
کشورهای خلیج فارس به طور مشترک به تهدیدات علیه یکدیگر پاسخ می دهند  - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.12.2021
بر اساس بیانیه منتشر شده پس از چهل و دومین نشست منطقه ای کشورهای عضو شورای کشورهای همکاری خلیج فارس منتشر شد، شش کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس، از جمله عربستان سعودی و قطر، هرگونه حمله به هر یک از این کشورها را حمله به همه این کشورها تلقی خواهند کرد.
به گزارش اسپوتنیک پس از بیانیه پایانی نشست شورای همکاری کشورهای خلیج فارس، توسط نایف الحجرف دبیر کل شورا در پایان این نشست از روی آنتن شبکه تلویزیونی الاخباریه عربستان قرائت شد.در این بیانیه امده است: "کشورهای خلیج فارس مفاد ماده دوم موافقتنامه دفاع مشترک را تأیید کرده اند که کشورهای عضو شورا هرگونه حمله به هر یک از کشورها را حمله به همه آنها و تهدیدی برای هر یک از آنها می دانند. حمله کشورها تهدیدی برای همه هستند، کشورهای عضو نیز متعهد می‌شوند که به توافقنامه مقابله مشترک با همه تهدیدها پایبند باشند."
اظهار نظر جديد وزير خارجه قطر درباره ايران و برجام - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.11.2021
اظهار نظر جديد وزير خارجه قطر درباره ايران و برجام
بنابراین، کشورهای خلیج فارس، از جمله قطر، تایید کرده اند که در صورت تهدید یا حمله ای از سوی ایران یا متحدانش در منطقه، از جمله حوثی ها در یمن، که به طور منظم به اهداف سعودی در پاسخ به گلوله باران حمله می کنند و با هم عمل خواهند کرد. مواضع آنها از سال 2017، زمانی که کشورهای عربی همسایه قطر را محاصره کردند، به ایران نزدیک شد که به کمک دوحه آمد و از شرکت در جنگ یمن علیه شورشیان شیعه حوثی در کنار ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی دست کشید.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала