قیمت پیامک در بودجه ۱۴۰۱ ایران چقدر افزایش خواهد یافت؟

پیامک - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.12.2021
Telegram
اپراتورها موظف شدند حاصل جمع افزایش قیمت پیامک را برای حمایت از حقوق معلولان، کودکان کار و خیابان به خزانه‌داری کشور واریز کنند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "ایرنا"، در لایحه بودجه‌ سال ۱۴۰۱، اپراتورها موظف شدند قیمت پیامک را سه تومان افزایش داده و مبلغ حاصل از آن را برای حمایت از حقوق معلولان، کودکان کار و خیابان به خزانه‌داری کشور واریز کنند.
اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات مخابراتی علاوه بر قیمت هر پیامک، مبلغ ۳۰ ریال از استفاده‌کنندگان این خدمات دریافت و به حســـاب درآمد عمومی ردیف "۱۶۰۱۵۴" نزد خزانه‌داری کل کشور واریز می‌کنند. اکنون قیمت هر پیامک فارسی در خطوط ثابت همراه اول، ۸.۹ تومان و در ایرانسل ۹.۹ تومان است. بر این اساس مبالغ از سال آینده سه تومان افزوده خواهد شد.
5 جی - اسپوتنیک ایران, 1920, 09.12.2021
هشدار درباره خطر ارتباطات 5G در آمریکا
بر این اساس، درآمد حاصله متناسب با وصول تا سقف یک‌هزار میلیارد ریال برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان و ساماندهی و همچنین پنج هزار میلیارد ریال باقی‌مانده برای حمایت از کودکان کار و خیابانی در اختیار سازمان بهزیستی قرار داده خواهد شد.
بر اساس ماده واحده لایحه بودجه پیشنهادی دولت، بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور از حیث منابع و مصارف بالغ بر سی و شش میلیون و سیصد و ده هزار و هفتصد و چهار میلیارد و ششصد و بیست و هشت میلیون (۳۶.۳۱۰.۷۰۴.۶۲۸.۰۰۰.۰۰۰) ریال است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала