ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

رضایی از جدی بودن تصمیم ایران برای لغو تحریم های خارجی خبر داد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / رضایی از جدی بودن تصمیم ایران برای لغو تحریم های خارجی خبر داد
رضایی از جدی بودن تصمیم ایران برای لغو تحریم های خارجی خبر داد - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.12.2021
محسن رضایی: تحریم داخلی بیش از تحریم خارجی سد راه تولید و تجارت کشور شده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری صداوسیمای ایران، محسن رضایی، معاون اقتصادی رئیس‌جمهور ایران گفت: ایران به طور جد به دنبال لغو تحریم‌های خارجی است و دولت سیزدهم مخالف تعامل بین المللی نیست ما مصمم هستیم به پشتوانه حمایت رهبری و نیرو‌های انقلابی بیش از گذشته به دنبال باز کردن مسیر تولید و تجارت در حوزه رفع تحریم باشیم، اما نباید رودست بخوریم.

رضایی افزود: اگر در همه کشور‌ها تجارت بخش مهمی از اقتصاد باشد در ایران تجارت و صادرات تاثیر مضاعفی بر تولید ملی دارد. تولیدکنندگان ایرانی، اقلیم و منابع انسانی ایران می‌تواند سهم مهمی در جهش اقتصادی داشته باشد علاوه بر این، ایران در چهارراه تجارت جهانی قرار دارد و از طریق صادرات مجدد می‌توانیم میلیارد‌ها دلار ثروت برای کشور به دست آوریم.

وی ادامه داد: در دولت سیزدهم تصمیم جدی بر جراحی‌های عمیق داریم و البته این جراحی‌ها باید عمیق و فنی باشد و ما این کار را از حوزه تجارت شروع کردیم.

رضایی افزود: اصلاحات را در یارانه‌ها آغاز کردیم که آثار آن در آینده مشخص می‌شود ضمن اینکه در حوزه انرژی و بانک‌ها اصلاحاتی را شروع کردیم.

رضایی گفت: ایران را قبل انقلاب را عقب نگه داشتند و بعد از انقلاب هم ما را ظالمانه تحریم کردند بنابراین اکنون باید در زمان محدود کار‌های بزرگ انجام دهیم، اما این باید با در نظر گرفتن همه جوانب صورت گیرد.

وی ادامه داد: ما حامی صادرکنندگان هستیم و بر این اساس جلسات مداوم و بدون تبلیغات با سه اتاق داریم و وزرای اقتصادی هم مرتب جلساتی را برگزار می‌کنند تا بتوان گام‌های مهمی برداشت.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала