ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

حضور کشیش آمریکایی با لباس زنانه در برنامه تلویزیونی +عکس، ویدئو

© Depositphotosحضور کشیش آمریکایی با لباس زنانه در برنامه تلویزیونی +عکس، ویدئو
حضور کشیش آمریکایی با لباس زنانه در برنامه تلویزیونی +عکس، ویدئو - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.12.2021
کلیسایی محلی در ایالت ایندیانای آمریکا اعلام کرد که مجوز فعالیت کشیش ۶۲ ساله‌ای را به دلیل حضورش با لباس زنانه در یک برنامه تلویزیونی لغو کرده است.
به گزارش اسپوتنیک، کرگ دیوک، کشیش کلیسای متدیست (شاخه‌ای از مذهب پروتستان) با لباس زنانه و کلاه گیس صورتی در برنامه‌ای تلویزیونی به نام "ما اینجا هستیم" از شبکه "اچ بی او" شرکت کرده بود. مقامات کلیسای متدیست ایندیانا پس از پخش این برنامه اعلام کردند که به دنبال اعتراض‌های زیادی که صورت گرفته است تصمیم گرفته‌اند تا کرگ دیوک دیگر وظایف کشیشی را برعهده نداشته باشد.
با این حال کرگ دیوک از کلیسا اخراج نشده و از مقامش نیز استعفاء نداده اما حقوقش "به شکل قابل توجهی" کاهش پیدا کرده است. او طی سه دهه گذشته در کلیسای متدیست ایندیانا کشیش بود و به عنوان حامی حقوق دگرباشان جنسی شناخته می‌شد. وی حضورش با لباس زنانه در برنامه تلویزیونی را یک "تجربه معنوی نیرومند" توصیف کرد. محرومیت کرگ دیوک از فعالیت به عنوان کشیش باعث شد تا گروهی در شبکه‌های اجتماعی به حمایت از او بپردازند. در همین راستا تاکنون نزدیک به ۶۰ هزار دلار کمک مالی به او به صورت آنلاین جمع‌آوری شده است.
کرگ دیوک در واکنش به تصمیم کلیسا برای لغو مجوز فعالیتش به عنوان کشیش در بیانیه‌ای مشترک با همسرش نوشت: "باشد که پل درک و پذیرش دگرباشان جنسی در اجتماع ما و فراتر از آن گسترش یابد و عشق خدا از طریق آن بتابد." او گفته است که در راستای ابراز همبستگی با دگرباشان جنسی و دختر ۲۳ ساله‌اش که یک همه‌جنس‌گرا است تصمیم به حضور در این برنامه تلویزیونی گرفت. همه‌جنس‌گرایی (Pansexuality) به گرایش جنسی به افراد فارغ از توجه به جنسیت آنها اطلاق می‌شود.
کاربران در شبکه‌های اجتماعی نسبت به این خبر واکنش‌های مختلفی نشان می‌دهند. عده‌ای از کاربران واکنش‌های مثبتی نشان می‌دهند که این کشیش برای حمایت از گرایش‌های دیگر چنین ریسکی کرد و متفاوت ظاهرشد و این شجاعتش را تحسین می‌کنند و عنوان می‌کنند مردم نباید به جای خداوند قضاوتش کنند یعنی خداوند می‌گوید چون لباس زنانه پوشیده است به جهنم می‌رود؟! خیر، بلکه مهم این است وی فقط به عنوان یک مذهبی، می‌خواست حمایت خود را به شکلی متفاوت نشان دهد. عده‌ای دیگر از اقدام این کشیش انتقاد می‌کنند و عنوان می‌کنند موضوع فقط لباس زنانه پوشیدن نیست، بحث تبلیغ و ترویج دگرباشی جنسی آن هم توسط یک کشیش مذهبی فرق دارد و کاملا خلاف عرف ادیان مذهبی است.
جمعی دیگر از کاربران به این جمله کشیش اشاره دارند که می‌گوید حضورش در این برنامه یک تجربه معنوی نیرومند بود اما در واقعیت، خلاف اصول معنوی بوده است. کاربران دیگری هم معتقدند در فرهنگ‌های غربی برای حمایت از گرایش‌های مختلف بیش از حد زیادروی می‌کنند و به نظر می‌رسد روال طبیعی گرفته است و هر کس در هر زمینه‌ای چه خواننده چه بازیگر چه آشپز و مجری و گوینده و فروشنده و مردمان عادی و به تازگی کشیش‌ها هم، در این حمایت‌ها برای جلب توجه همگان به شکل‌های عجیب و مختلف حمایت خود را بیان می‌کنند که ممکن است ناپسندانه باشند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала