ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

رئیسی خطوط قرمز دولت در بودجه 1401 را اعلام کرد

© Photo / IRNAرئیسی خطوط قرمز دولت در بودجه 1401 را اعلام کرد
رئیسی خطوط قرمز دولت در بودجه 1401 را اعلام کرد - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.12.2021
رئیس جمهور ایران: برای برداشتن مشکلات از پیش پای مردم نیازمند برنامه و کار جهادی هستیم.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران در زمان تقدیم لایحه بودجه سال 1401 به مجلس درباره خط قرمزهای بودجه 1401 گفت: لازمه ثبات اقتصادی را بودجه بدون کسری است. کسری بودجه ریشه بسیاری از مشکلات در کشور خواهد شد. ثبات اقتصادی، انضباط بانکی در نظام پولی و مالی، استقراض از بانک مرکزی و افزایش پایه پولی خط قرمز در این بودجه خواهد بود.
وی افزود: اهدافی که مد نظر دولت است باید به آن رسید. اولین هدف ثبات اقتصادی است که باید اقتصاد کشور به یک ثباتی برسد تا هم برای تولید کننده و هم برای مصرف کننده و همچنین برای بازار اطمینان بخش باشد.
رئیس جمهور ایران با بیان اینکه لازمه ثبات اقتصادی داشتن بودجه ای بدون کسری است، گفت: اگر کسری بودجه وجود داشته باشد این ثبات اقتصادی صورت نمی گیرد پس سعی شده در لایحه بودجه سال آینده کسری وجود نداشته باشد.
رئیسی: سعی می کنیم بودجه کمترین نقص را داشته باشد - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.12.2021
رئیسی: سعی می کنیم بودجه کمترین نقص را داشته باشد
رئیسی تصریح کرد: مسئله دوم انضباط بانک‌هاست. بانک‌ها و بانک مرکزی باید یک مواظبت و انظباتی مالی داشته باشند. وی ادامه داد: در این بودجه استقراض از بانک مرکزی و افزایش پایه پولی خط قرمز دولت بوده است کما اینکه ما در این چند ماه از دولت جدید تلاش شد برای تامین منابع هیچ استغراضی از بانک مرکزی صورت نگیرد.
رئیس جمهور افزود: آثار اداره کردن کشور بدون استقراض از بانک مرکزی نزولی شدن شیب تورم در کشور است که باید این شاخص دو رقمی، تک رقمی شود تا خاطر مردم و فعالان اقتصادی آسوده شود.
رئیسی بیان کرد: این لایحه بودجه نگاه ملی می‌طلبد و نباید به این بودجه نگاه بخشی، استانی شود و باید تمام نهادها از جمله نمایندگان مجلس نگاه ملی داشته باشند تا آن رشد اقتصادی 8 درصدی تحقق یابد که این تلاش همگان را می طلبد.
وی با بیان اینکه هدف دوم دولت توزیع عادلانه است، گفت: عادلانه تر کردن نظام پرداخت برای پرسنل ها موضوعی مهم برای دولت است زیرا طبقات مختلف جامعه از این ناعدالتی ها رنج می برند و در بودجه ‌پیش بینی شده که چگونه به این نقطه برسیم.
رئیس جمهور تاکید کرد: در بودجه سال آینده اصلاح ساختار در نظر گرفته شده است و همچنین کاهش استقراض دولت از بازار سرمایه را در نظر داریم، افزایش نسبت مالیات از 5/4 درصد تا 6/9 درصد را نیز در نظر داریم.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала