ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنید لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل

وزیر اقتصاد ایران: حذف ارز دولتی تکلیف قانونی است

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران
احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.12.2021
وزیر اقتصاد ایران بیان داشت که علت اصلی مشکل تورم علاوه بر ضعف نظارت بر خلق بانک ها، کسری بودجه ای است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، خاندوزی وزیر اقتصاد ایران روز سه شنبه گفت: برای بودجه سال آینده باید هزینه‌های جاری دولت برای مهار تورم کنترل شود و در عین حال باید سیاست‌هایی که محرک تولید است در پیش بگیریم.
وی افزود: همچنین قرار است برای ثبات مقررات متغیر‌های کلیدی در بودجه سال آینده فرمول قطعی داشته باشند.
سید محمد حسینی، معاون امور پارلمانی رییس جمهوری ایران   - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.12.2021
نهایی شدن لایحه بودجه در دولت
وی به موضوع واگذاری 110 هزار میلیارد تومان سهام در بودجه سال 1400 اشاره کرد و خاطر نشان نمود: قرار است این اوراق در اختیار سازمان تأمین اجتماعی و صندوق‌ها قرار بگیرد و در واقع یک نوع تغییر مالکیت در دولت است و به طور مستقیم در بازار سرمایه عرضه نمی‌شود و تأثیر منفی در بورس نخواهد داشت.
وزیر اقتصاد با اشاره به موضوع حذف ارز ترجیحی تاکید کرد: این موضوع تکلیف قانونی است و اکنون به غیر از دارو و گندم فقط برای 5 قلم کالا ارز 4200 تومانی اختصاص می‌یابد. سعی می‌کنیم مقدمات به گونه‌ای فراهم شود تا این حذف به تدریج انجام شود و فشار یکباره نداشته باشد.
خاندوزی در ادامه گفت: یکی از علت‌هایی که تولیدکنندگان به سمت تولید نهاده‌های دامی در کشور نمی‌روند به خاطر این است که نمی‌توانند با واردات نهاده‌ها با ارز 4200 تومانی رقابت کنند و تولید آن‌ها به صرفه نیست.
وزیر اقتصاد در پاسخ به سؤالی درباره قانون رمز ارز‌ها بیان داشت: در کشور نمی‌توانیم چشم خود را بر این پدیده ببندیم و باید در برابر آن مواجهه فعالانه و تعیین مقررات داشته باشیم که کمیته تصمیم‌گیری در حال تهیه پیش‌نویسی در این‌باره است.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала