ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنید لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل

تغییر لوگوی گوگل به افتخار دانشمند برجسته ایرانی+عکس

CC0 / Pixabay/Simon / تغییر لوگوی گوگل به افتخار دانشمند برجسته ایرانی+عکس
تغییر لوگوی گوگل به افتخار دانشمند برجسته ایرانی+عکس - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.12.2021
شرکت گوگل لوگوی صفحه جستجوی خود را به احترام ریاضیدان، دانشمند کامپیوتر، مهندس برق و استاد ایرانی علوم رایانه در دانشگاه کالیفرنیا و همچنین مبدع نظریه منطق فازی و شاخه‌های متنوع آن، تغییر داد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، گوگل در روز سه‌شنبه به احترام لطفی علی‌عسگرزاده ریاضیدان، دانشمند کامپیوتر، مهندس برق و استاد ایرانی علوم رایانه در دانشگاه کالیفرنیا و همچنین مبدع نظریه منطق فازی و شاخه‌های متنوع آن، لوگوی خود را تغییر داد.
او در چنین روزی در سال 1964( 1343)، مقاله مجموعه‌های فازی خود را به ثبت رساند که مفهوم منطق فازی را ارائه می‌کرد. لوگوی گوگل تصویری از لطفی‌زاده را در کنار معادله ریاضی به تصویر می‌کشید.
نظریه منطق فازی، شکلی از منطق‌های چندارزشی بوده که در آن ارزش منطقی متغیرها می‌تواند هر عدد حقیقی بین 0 و 1 و خود آن‌ها باشد.
لطفی زاده در سال 1299 از پدری ایرانی و مادری روس در باکو متولد شد. او تحصیلات اولیه خود را در تهران و باکو به انجام رساند. وی در سال 2011 و در 90 سالگی مفهوم "اعداد زد" را مطرح کرد تا عدم قطعیت را به ارزش‌های رقمی اعداد فازی بیفزاید. این مفهوم در سال 2013 به نام او ثبت شد. او بیش از 200 مقاله علمی در کارنامه خود دارد و بالغ بر 35 دکترای افتخاری از دانشگاه‌های معتبر جهان کسب کرده است. این دانشمند بزرگ در سال 2017 در برکلی کالیفرنیا درگذشت و در زادگاهش به خاک سپرده شد.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала