ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

اولیانوف: ایران برای مذاکرات مستقیم با آمریکا آماده نیست

© Sputnik / Alexandr Natruskin  / ورود به گالری تصاویرمیخائیل اولیانوف
میخائیل اولیانوف - اسپوتنیک ایران, 1920, 30.11.2021
در فرایند کنونی مذاکرات برجام، هیچ چیزی تغییر نکرده است و سیاست "فشار حداکثری ترامپ" به قوت خود باقی مانده است.
به گزارش اسپوتنیک، میخائیل اولیانوف، نماینده دائمی روسیه در سازمان های بین المللی وین اظهار داشت که ایران برای انجام مذاکرات مستقیم با آمریکا در خصوص برجام و بازگشت آمریکا به این روند آمادگی ندارد.
وی در ادامه بیان داشت:" در اینجا هیچ چیزی تغییر نکرده است و سیاست "فشار حداکثری" ترامپ به قوت خود باقی مانده است و علاوه بر آن، هرازگاهی تحریم های اضافی علیه ایران وضع می شود.
آمریکایی ها برای عدم پیروی از "فشار حداکثری" آعلام آمادگی می کنند، البته در صورت دستیابی به نتایج دلخواه در معامله هسته ای اما فعلا همان خط‌مشی قبلی خود را پیاده می کنند".
باقری: احیای برجام تا زمانی که کارزار فشار حداکثر آمریکا وجود دارد، سخن گزافه است - اسپوتنیک ایران, 1920, 29.11.2021
باقری: احیای برجام تا زمانی که کارزار فشار حداکثر آمریکا وجود دارد، سخن گزافه است
توافق هسته‌ای ایران و قدرت های بزرگ جهان که به آن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) هم گفته می‌شود، سال 2015 میان ایران و کشورهای عضو گروه 1+5 متشکل از آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین، پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به علاوه آلمان منعقد شد. برپایه این توافق، در برابر محدود شدن برنامه هسته‌ای ایران، تحریم‌های اعمال شده علیه این کشور لغو یا تعلیق شد.
هشتم ماه مه سال 2018 ، دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا اعلام کرد که از برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های قبلی را باز می گرداند بلکه تحریم های جدید علیه تهران را نیز اعمال خواهد کرد و به دنبال آن تحریم های واشنگتن علیه ایران احیا و تشدید شدند. آمریکا تلاش می کند دیگر کشورها نیز ایران را تحریم کنند.
از ماه آوریل، مذاکراتی در وین بین ایران و اعضای گروه "پنج" (روسیه، بریتانیا، آلمان، چین و فرانسه) در مورد احیای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در مورد برنامه هسته ای ایران در جریان است.
طرفین در مورد لغو تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، انجام تعهدات خود در حوزه هسته ای و بازگشت ایالات متحده به برجام بحث می کنند. نمایندگان کشورهای طرف قرارداد نیز بدون مشارکت ایران رایزنی های جداگانه ای با فرستادگان آمریکایی انجام می دهند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала