ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

وزیر خارجه مجارستان واکسن "اسپوتنیک وی" زد

© AFP 2021 / Attila Kisbenedekوزیر امورخارجه مجارستان
وزیر امورخارجه مجارستان - اسپوتنیک ایران, 1920, 29.11.2021
پیتر سیارتو: موضوع برسمیت شناختن واکسن روسی "اسپوتنیک وی" در اروپا یک موضوع سیاسی و ایدئولوژیکی است.
به گزارش اسپوتنیک، پیتر سیارتو، وزیر خارجه مجارستان در مورد تصمیم تزریق واکسن کرونا "اسپوتنیک وی" روسی توضیح داد. او گفت که دلیل اتخاذ چنین تصمیمی خیلی روشن و ساده است.
وی در ادامه افزود: "در کودکی واکسن های ساخت آنزمان روسیه (اتحاد شوروی) به من تزریق شد. از آنجا که تا کنون زنده هستم و حالم خوب است، چه لزومی دارد این عادت تغییر کند؟
موضوع برسمیت شناختن واکسن روسی "اسپوتنیک وی" در اروپا یک موضوع سیاسی و ایدئولوژیکی است. هر بار در نشست های سیاستمداران اروپایی گفته می شود که واکسن روسی خوب عمل می کند ولی در مقابل مردم اعلامیه های متضادی منتشر می کنند".
مجارستان اولین کشور اروپایی است که اجازه تزریق واکسن "اسپوتنیک وی" روسی را صادر کرد و خیلی سریع آن را به ثبت رساند. در آنجا، واکسن روسی "اسپوتنیک وی" کارایی و ایمنی‌زایی بالایی را نشان داده است.
ارزیابی سازنده واکسن روسی در خصوص خطر ناباروری پس از واکسیناسیون علیه کرونا  - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.11.2021
آغاز آزمایش بالینی واکسن استنشاقی ویروس کرونا در روسیه
واکسن "اسپوتنیک وی" در ماه مه سال 2020 توسط مرکز ملی تحقیقات علمی ویروس شناسی "گامالیا" در روسیه ساخته شد. این واکسن با استفاده از ادنوویروس انسانی ساخته شده و یکی از ارزانترین واکسن های جهان است. هر دوز آن 10 دلار قیمت دارد. تا پایان سال گذشته، این واکسن برای واکسیناسیون عمومی در روسیه مورد تأیید قرار گرفت که واکسیناسیون شهروندان روسیه در دسامبر سال 2020 آغاز شد که برای شهروندان روسیه کاملا رایگان است.
واکسن "اسپوتنیک وی" ساخت موسسه میکروبیولوژی و اپیدیمیلوژی گامالیا نخستین واکسن ثبت‌شده در جهان است. این واکسن در حال حاضر به طور گسترده در روسیه و ده‌ها کشور دیگر استفاده می‌شود. دومین واکسن روسی "اپی‌واک‌کرونا" نام دارد و ساخت مرکز تحقیقاتی وکتور است که استفاده گسترده از آن در آیندۀ نزدیک برنامه‌ریزی شده است.
هم اکنون واکسن " اسپوتنیک وی" در حدود بیش از 64 کشور جهان با جمعیت کل بیش از 1 میلیارد و 500 میلیون نفر مورد استفاده قرار می گیرد. کارایی این دارو 91,6 درصد بر اساس داده‌های " The Lancet " یکی از معتبرترین مجلات پزشکی جهان اعلام شده است. دیگر کشورها در حال تولید این واکسن برای بازار جهانی هستند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала