ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

دزدان مسلح در ایران در پوشش کارمندان وزارت بهداشت دست به دزدی زدند

© Photo / Public relations center of Federal Security Serviceدزدان مسلح در ایران در پوشش کارمندان وزارت بهداشت دست به دزدی زدند
دزدان مسلح در ایران در پوشش کارمندان وزارت بهداشت دست به دزدی زدند - اسپوتنیک ایران, 1920, 29.11.2021
چند سارق در ایران با پوشش ماموران وزارت بهداشت به بهانه مقابله با کرونا از یک زوج پولدار دزدی کردند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از رکنا، رسیدگی به این پرونده با شکایت یک مرد پولدار به نام محسن آغاز شد .وی که با پلیس تماس گرفته بود گفت: ساعتی قبل در حالی که من و همسرم در خانه تنها بودیم 2 مرد که خودشان را مامور وزارت بهداشت معرفی کرده بودند مقابل خانه مان آمدند و گفتند برای مقابله با کرونا لازم است من و همسرم را معاینه کنند.
اما همان موقع آنها من و همسرم را به داخل خانه هل دادند و سپس 4 مرد دیگر نیز همراه آنها وارد خانه مان شدند. آنها دست و پای من و همسرم را بستند و همه اموال مان را سرقت کردند .
با این تماس ماموران پلیس رسیدگی به پرونده را آغاز کردند. بررسی ها نشان می داد از خانه این مرد اموال قیمتی و قدیمی ،پول و طلا سرقت شده است.
صاحب خانه در تحقیقات پلیسی به ماموران گفت : وقتی ماموران جوان وارد خانه شدند من و همسرم را با کلت بادی تهدید به مرگ کردند. آن ها دست و پای ما را بستند و مرا کتک زدند. موقع خروج نیز در حالی که دست و پای من و همسرم بسته بود پتویی را روی سرمان انداختند و من با زحمت توانستم خودم و همسرم را نجات دهم و با پلیس تماس بگیرم. من به یکی از بستگان دورمان مشکوک هستم که در این ماجرا دست داشته باشد.
10 سال حبس به خاطر دزدی دو عدد شکلات - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.12.2020
10 سال حبس به خاطر دزدی دو عدد شکلات
با اطلاعاتی که این مرد به پلیس داده بود یکی از متهمان که از بستگان دور شاکی بود ردیابی و بازداشت شد و 5 همدستش را نیز لو داد. 5 متهم بازداشت شدند اما پلیس نتوانست ردی از ششمین متهم به دست بیاورد.
به این ترتیب متهمان در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند. در ابتدای جلسه شاکی برای آنها اشد مجازات خواست. سپس 5 متهم که همگی سابقه دار بودند از خود دفاع کردند و جرم شان را پذیرفتند.
متهم ردیف اول گفت :من با یکی از دوستانم که از آشنایان دور شاکی بود نقشه سرقت را کشیدیم و برای اجرای نقشه از سایر دوستانمان کمک گرفتیم.ما خودمان را مأمور وزارت بهداشت معرفی کردیم و مقابل خانه شاکی رفتیم . ما گفتیم برای مقابله با کرونا آمده ایم و لازم است از شاکی و همسرش تست بگیریم. ما با کلت بادی آنها را تهدید کردیم و از خانه‌شان وسایل قیمتی را دزدیدیم. ما می خواستیم ماشین شاکی را هم سرقت کنیم اما او کلید را گم کرده بود . چهار متهم دیگر نیز مشارکت در سرقت را گردن گرفتند و گفتند ردی از متهم فراری ندارند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала