ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تزریق واکسن پاستوکووک پلاس به عنوان دز یادآور

CC BY-SA 4.0 / TASNIM NEWS AGENCY / / علیرضا بیگلری عضو کمیته ملی واکسن و رئیس انستیتو پاستور ایران
علیرضا بیگلری عضو کمیته ملی واکسن و رئیس انستیتو پاستور ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 29.11.2021
رییس انستیتو پاستور ایران: واکسن پاستوکووک پلاس به عنوان دز یادآور در سبد دز یادآور اسپوتنیک و آسترازنکا قرار گرفت.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "ایرنا"، دکتر علیرضا بیگلری، رییس انستیتو پاستور ایران اعلام کرد کمیته ملی واکسن کرونا مصوب کرد که واکسن پاستوکووک پلاس (دز سوم این واکسن) به عنوان دز یادآور به فعالان حوزه درمان که واکسن‌های اسپوتنیک و آسترازنکا دریافت کرده‌اند، تزریق شود.
دز یادآور واکسن پاستوکووک یا دز سوم این واکسن در کوبا با عنوان "سوبرانا پلاس" و در ایران به عنوان "پاستوکووک پلاس" نامگذاری شده است.
وی در ادامه اظهار داشت: "در حال حاضر طبق مصوبه وزارت بهداشت، دز سوم واکسن این مجموعه یا پاستوکووک پلاس را می توان به عنوان یادآور برخی از واکسن های دیگر در کشور تزریق کرد.
از لحاظ تئوری، واکسن پاستوکووک پلاس را می توان برای همه واکسن ها استفاده کرد اما فعلا به عنوان دز یادآوز برخی از واکسن ها در نظر گرفته شده است. پاستوکووک پلاس طوری طراحی شده است که عوارض بسیار کمی داشته باشد و برای خیلی از واکسن های دیگر هم به عنوان دز بوستر بتوان از آن استفاده کرد. پاستوکووک پلاس تنها واکسن در دنیا است که به عنوان دز یادآور تولید شده است.
وزارت بهداشت ایران از تزریق 105 میلیون دوز واکسن کرونا در کشور خبر داد - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.11.2021
وزارت بهداشت ایران از تزریق نزدیک به 105 میلیون دوز واکسن کرونا در کشور خبر داد
مطالعاتی در حال انجام هست که به غیر از دز یادآور یعنی واکسن پاستوکووک پلاس، خود واکسن پاستوکووک هم برای واکسن های دیگر مخصوصا برای واکسن هایی که عملکرد ضعیف تر داشتند، به عنوان دز یادآور تزریق شود.
در حال حاضر هیچ واکسن دیگری در دنیا وجود ندارد که مختص دز یادآور طراحی و تولید شده باشد. پیش بینی می شد که در آینده به دز یادآور واکسن کرونا نیاز مبرم پیدا می کنیم؛ بنابراین اقدام به تولید دز یادآور شده است".
واکسن کرونای مشترک انستیتو فینلای کوبا و انستیتو پاستور ایران در کوبا به عنوان "سوبرانا۲" و در ایران به عنوان "پاستوکووک"، نامگذاری شده است. مطالعه کارآزمایی بالینی فاز سوم واکسن مشترک انستیتو پاستور ایران و انستیتو فینلای کوبا از ششم اردیبهشت ماه امسال در هشت شهر و با حضور ۲۴ هزار داوطلب آغاز شده و چند مدتی است که این مرحله واکسن پاستوکووک به اتمام رسید.
مجوز مصرف اضطراری این واکسن اوایل تیر ۱۴۰۰ نیز در ایران صادر شد. مطالعه واکسن سوبرانا ۲ در کوبا روی کودکان انجام شده و این کشور مجوز مصرف اضطراری برای کودکان را صادر کرد. در حال حاضر واکسن پاستوکووک در مراکز تجمیعی واکسیناسیون به افراد بالای ۱۸ سال تزریق می شود.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала