ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

هشدار وزیر بهداشت ایران درباره احتمال ورود کرونای آفریقایی به کشور

© Photoبهرام عین‌ اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران
بهرام عین‌ اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.11.2021
وزیر بهداشت ایران اعلام کرد که احتمال ورود ویروس جهش یافته آفریقای جنوبی به کشور وجود دارد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، بهرام عین اللهی اطلاع داد: روز پنج شنبه وزیر بهداشت آفریقای جنوبی از کشف ویروس جدیدی خبر داد؛ ما به شدت آن را رصد می‌کنیم؛ این ویروس جدید دو ویژگی دارد که یکی قابلیت انتقال بالا و جهش زیاد است و دیگری این که می‌تواند از سیستم ایمنی گریزان باشد اما مسئله مهم این است که با وضعیتی که در کشور داریم و نقاط قرمز نداریم؛ باید از ورود ویروس به کشور مراقبت کنیم.
وی افزود: شب گذشته در فرودگاه امام حضور یافتیم و نکاتی را ارائه کردیم. با همه این دقت‌ها باز هم احتمال ورود این ویروس به کشور وجود دارد و نباید فکر کنیم که کارِ ویروس تمام است؛ البته میزان واکسیناسیون در افریقای جنوبی خیلی کم بوده و 26 درصد مردم واکسن زده بودند و این پوشش پایین واکسیناسیون به شیوع ویروس جدید در آفریقا کمک کرده است و ما امیدواریم با افزایش پوشش واکسیناسیون دچار این مشکل نشویم.
بسته شدن مرزهای زمینی ایران برای هشت کشور آفریقایی - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.11.2021
بسته شدن مرزهای زمینی ایران برای هشت کشور آفریقایی
وزیر بهداشت گفت: ما امروزه توانستیم به عدد 85 درصد در پوشش نوبت اول واکسن کرونا برسیم و در برخی استان ها 93 درصد مردم یک دوز واکسن کرونا زده‌اند که در دنیا بی‌نظیر است و 70 درصد مردم نیز دو دوز کامل واکسن را تزریق کرده‌اند.
عین اللهی افزود: حدود یک میلیون نفر نیز دوز سوم را تزریق کرده‌اند و ما از مردم خواهش می‌کنیم افراد پرخطر برای تزریق دوز سوم واکسن کرونا مراجعه کنند.
وزیر بهداشت به واردات 150 میلیون دوز واکسن اشاره کرده و ادامه داد: در واکسیناسیون زمان برای ما اهمیت داشت. شدیداً به واکسن‌های داخلی کرونا اعتقاد داریم و ا زکشورهای پیشرفته در تولید واکسن در دنیا هستیم و همه انواع واکسن را در کشور تولید می‌کنیم. 20 ملیون دوز نیز واکسن تولید داخل داریم که در مجموع 170 میلیون دوز واکسن داشته‌ایم که 105 میلیون دوز آن تزریق شده است.
عین‌الهی با تأکید بر اینکه واکسیناسیون یکی از مراحل مهم در مقابله با کروناست، هشدار داد: هنوز کرونا پایان نیافته و باید با کرونا زندگی کنیم. در جلسه‌ای که با مسئول موسسه کخ آلمان داشتیم او گفت در آلمان وقتی واکسیناسیون افزایش یافت مراقبت‌ها کاهش یافت و مردم عادی انگاری کردند و علت پیک جدید کرونا در آلمان که روزانه 50 هزار مبتلا و 200 مرگ و میر را دارند، همین مسئله بود.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала