ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ارتباط باکتری روده و حافظه زنبور

CC0 / Pixabay / زنبور
زنبور - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.11.2021
آلودگی های زیست محیطی موجب شده تا از حجم تولید عسل توسط زنبورها کاسته شود.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تارنمای " scitechdaily"، افزایش آلودگی های زیست محیطی موجب شده تا توانایی های شناختی و مسیریابی زنبورها تضعیف و از حجم تولید عسل توسط این حشرات کاسته شود.
زنبورها مانند انسان ها باکتری های متنوعی در روده خود دارند که اگر چه این مجموعه باکتری ها کمتر از روده انسان ها هستند، اما مطالعه آنها به انسان ها کمک می کند تا درک بهتری از نحوه تاثیرگذاری باکتری های روده بر سلامت و رفتار موجودات مختلف پیدا کنند.
باکتری  - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.11.2021
کمک باکتری‌ها به سلامت روان انسان
پنج گونه باکتری اصلی در روده زنبور عسل وجود دارد که یکی از آنها موسوم به Lactobacillus apis عملکرد حافظه زنبورهای عسل را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد. زنبورهای عسلی که مقدار بیشتری از این باکتری را در روده خود داشته باشند بیشتر از سایر زنبورها اطلاعات مربوط به گل های باکیفیت را به خاطر سپرده و برای مدت بیشتری این اطلاعات را به یاد می آورند.
نتایج یک بررسی جدید از شناسایی باکتری هایی در روده زنبورها خبر می دهند که می توانند به طور مستقیم بر حافظه بلندمدت این حشرات تاثیر مثبت بگذارند. گفتنی است که باکتری های یادشده عامل حفظ یکپارچگی ساختاری مغز با افزایش سن در انسان ها نیز هستند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала