ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

آیا می توان به طور همزمان واکسن های آنفولانزا و کرونا را تزریق کرد؟

© Photo / IRNAواکسیناسیون دانشجویان ایران
واکسیناسیون دانشجویان ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.11.2021
مسعود مردانی، عضو ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران با تاکید بر واکسیناسیون هموطنان با هدف جلوگیری از تلفات و کنترل کرونا گفت: با توجه به مطالعات انجام گرفته، تزریق همزمان دو واکسن آنفلوآنزا و کرونا با رعایت تزریق جداگانه در دست چپ و راست مشکلی برای دریافت کننده ایجاد نمی‌کند.
به گزارش اسپوتنیک، مسعود مردانی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به شروع فصل سرما که عده ای از مردم نگران تداخل دارویی دو واکسن آنفلوآنزا و کرونا هستند، می توانند بنا بر احتیاط این دو واکسن را با فاصله یک هفته ای دریافت کنند.
وی با بیان اینکه مدیریت و برنامه ریزی انجام گرفته برای واکسیناسیون مردم از روند بسیار مطلوبی برخوردار است، تصریح کرد: با توجه به روند موجود اگر بالای ۸۵ درصد مردم واکسن کرونا دریافت و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند موج ششم کرونا رخ نخواهد داد.
اثربخشی 93.5 درصدی واکسن اسپوتنیک لایت در پاراگوئه  - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.11.2021
واکسن "اسپوتنیک" برای نوجوانان وارد بازارهای بین المللی می‌شود
این متخصص بیماری های عفونی با بیان اینکه زندگی عادی مردم بسیاری از کشورها به واسطه تزریق واکسن و رعایت پروتکل های بهداشتی به حالت عادی قبل از دوران شیوع کرونا برگشته است، گفت: تزریق دز سوم واکسن کرونا می تواند از برندهای مخالف دو دز قبلی باشد و اشخاصی که تمایل به این امر دارند باید بر اساس دستورالعمل کمیته واکسن ستاد ملی مقابله با کرونا عمل کرده و دز سوم واکسن خود را دریافت کنند.
به گزارش ایرنا، واکسیناسیون سراسری در ایران از ۲۲ بهمن سال گذشته آغاز شد و تا کنون ۵۷ میلیون و ۶۱ هزار و ۶۰۶ نفر دُز اول، ۴۵ میلیون و ۶۵۵ هزار و ۷۷۱ نفر دُز دوم و ۸۶۴ هزار و ۹۹۲ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۰۳ میلیون و ۵۸۲ هزار و ۳۶۹ دُز رسیده است.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала