ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ایران: رویکرد مثبت تهران به‌طور مناسب از سوی آژانس پاسخ داده نشد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / محمدرضا غائبی، سرپرست نمایندگی دائم ایران نزد سازمان ملل متحد در وین
محمدرضا غائبی، سرپرست نمایندگی دائم ایران نزد سازمان ملل متحد در وین - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.11.2021
سرپرست نمایندگی دائم ایران نزد سازمان ملل متحد در وین اظهار داشت که هیچ موضوع پادمانی در خصوص فعالیت‌های هسته‌ای کنونی ایران وجود ندارد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای ایران، محمدرضا غائبی، سرپرست نمایندگی دائم ایران نزد سازمان ملل متحد در وین در نشست بررسی موضوعات پادمانی بین ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به تعهدات خود ذیل موافقتنامه جامع پادمان با آژانس (CSA) پایبند است و تمام تلاش خود را در این زمینه به منظور رفع نگرانی‌های فنی آژانس به کار گرفته است.
جوسپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا  - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.11.2021
بورل در خصوص مذاکرات وین: یک فرصت واقعی پیش رو داریم
غائبی در این نشست بیان داشت: واقعیت این است که هیچ موضوع پادمانی در خصوص فعالیت‌های هسته‌ای کنونی ایران که همواره نیز در گزارش‌های مختلف تایید شده، وجود ندارد. ایران همچنین داوطلبانه به تعاملات مختلف عملی و سازنده خود با آژانس ادامه داده و از نزدیک با آژانس برای رسیدگی به سؤالات مربوط به چند موضوع بی اهمیت همکاری کرده است. متأسفانه، رویکرد مثبت و سازنده نشان‌ داده‌شده توسط ایران، به‌طور مناسب از سوی آژانس پاسخ داده نشد که می‌تواند مانعی برای تعاملات آتی بین دو طرف شود.
وی تصریح کرد: تعامل جمهوری اسلامی ایران با آژانس بر اساس تعهدات مندرج در موافقتنامه جامع پادمان (CSA) هرگز کاهش نیافته است. ایران بر عزم خود برای ادامه تعامل سازنده و همکاری با آژانس کاملاً در راستای تعهداتش ذیل CSA تاکید می‌کند. برای انجام این کار، احترام به سه اصل شناخته شده استقلال، بی طرفی و حرفه‌ای بودن، و خودداری از درگیر شدن در هر گونه دعوای سیاسی برای منافع هر دو طرف بسیار مهم است. در این مقطع، بر همه ما از جمله آژانس و کشورهای عضو لازم است که ضمن در نظر گرفتن محتوای کنونی بیانیه‌ها، منافع بلند مدت آژانس را از جمله با اجتناب از ورود به هرگونه مداخلات با ملاحظات سیاسی در نظر بگیریم.
وی افزود: در جریان بازدید اخیر مدیرکل از تهران که در ۲۲ و ۲۳ نوامبر ۲۰۲۱ انجام شد، ملاقات‌های در سطوح بالای سیاسی و نیز گفتگوهای فنی بین ایران و آژانس برگزار شد. در این دیدارها طرفین روحیه همکاری و تداوم آن را یادآوری و تاکید کردند و بر لزوم رسیدگی به تمامی موضوعات پادمان مربوطه در فضایی سازنده برای دستیابی به نتیجه مورد توافق دو طرف از طریق جلسات کارشناسان فنی که تاریخ آن بعدا تعیین خواهد شد تاکید کردند.
نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала