اسلامی: آنهایی که از برجام خارج شده‌اند، حق ندارند درباره تاسیسات کرج اظهارنظر کنند

© Sputnikمحمد اسلامی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران
محمد اسلامی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.11.2021
Telegram
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران تاسیسات کرج را مرتبط با موضوع برجام دانسته واظهار داشت که آن‌هایی که در برجام بی تعهدی کرده‌اند، حق ندارند درباره آن اظهارنظر کنند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در حاشیه مراسم سالگرد ترور "محسن فخری زاده" در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تاسیسات کرج مرتبط با موضوع برجام است و آن‌هایی که در برجام بی تعهدی کرده و از آن خارج شده‌اند حق اظهارنظر درباره آن را ندارند و نمی‌توانند مدعی باشند بنابراین چنین چیزی از نظر جمهوری اسلامی هرگز پذیرفتنی نیست.
اسلامی افزود: آن‌ها به تعهدات خود به ویژه در دوره ترامپ عمل نکرده اند و این فضا در دوره جدید تغییر کرده است و نمی‌تواند تعهدات یک طرفه باشد چرا که ما به همه تعهداتمان براساس برجام عمل کرده‌ایم. مذاکرات در پیش روی وین نیز در خصوص مسائل هسته‌ای نیست بلکه درباره برجام و آن هم عمل کردن طرف مقابل به تعهدات خود است بنابراین دیگر اینکه یک طرفه به آن متعهد باشیم گذشته است بلکه این بار باید آن‌ها در عمل نشان دهند که متعهد هستند و پس از راستی آزمایی تعهدات آنها، ما هم به آنچه که متعهدیم عمل می‌کنیم.
علی باقری‌کنی، معاون سیاسی وزارت خارجه ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.11.2021
علی باقری کنی: لغو تمامی تحریم‌های مرتبط با برجام شرط لازم برای موفقیت در مذاکرات است
وی همچنین درباره اظهارات اخیر رافائل گروسی گفت: مدیر آژانس به فعالیت هسته‌ای ایران طبق روال قانونی اذعان کرد، اما به نظر می‌رسد در فضای رسانه‌ای غرب غوغاسالاری صورت می‌گیرد مبنی بر اینکه مذاکره وی در تهران شکست خورده است. این درحالی است که آقای گروسی در فضای مجازی هم نوشت که این مذاکرات سازنده، اما ناتمام بود.
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران بیان داشت: مذاکرات ما با آژانس شفاف و براساس پادمان و ان پی تی صورت می‌گیرد و این مذاکرات ادامه خواهد یافت و به علت اینکه باید وقت بیشتری برای برخی موضوعات قرار داده می‌شد تا بتوان آن‌ها را نهایی کرد زمان کم بود، اما هرگز مذاکره اخیر شکست خورده نیست و آقای گروسی نیز چنین مطلبی نگفته است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала